Ви знаходитесь: Головна / Новини / здоров'я / У Тернополі безкоштовно лікуватимуть учасників АТО

У Тернополі безкоштовно лікуватимуть учасників АТО

У Тернополі учасникам АТО безкоштовно надаватимуть медичну допомогу. У лікувально-профілактичних закладах міста вони зможуть пройти обстеження, лікування та реабілітацію.

МИРОСЛАВА ТАРНАВСЬКА, заступник начальника міського відділу охорони здоров’я та медзабезпечення з економічних питань:

«Згідно рішення сесії, внесені зміни до бюджету, виділені кошти. Ці кошти розприділені між лікувальними закладами, між трьома лікарнями: лікарнею швидкої допомоги, міською лікарнею номер два, міською лікарнею номер три, і також виділені кошти на безоплатне забезпечення медикаментами по пільгових рецептах  – це кошти, виділені для Центру первинної медико-санітарної допомоги. І виділені кошти на безкоштовне зубопротезування нашій стоматполіклініці».   

Загальне фінансування такої ініціативи, каже Мирослава Тарнавська, – в межах 400 тисяч гривень. Ці кошти дозволять хоча б частково забезпечити воїнів, які повертаються додому, необхідним медичним захистом.

МИРОСЛАВА ТАРНАВСЬКА, заступник начальника міського відділу охорони здоров’я та медзабезпечення з економічних питань:

«Для цього потрібно нашим воїнам звертатися, в першу чергу, в Центр первинної медико-санітарної допомоги, до дільничного лікаря, з відповідним документом. Всі вони мають документи, копію довідок, які вони мають, і отримати направлення на проходження обстеження для лікарень, а надалі –  і проведення, при необхідності, реабілітації».   

Реабілітацію проводитимуть на базі міської лікарні номер три.

ВАЛЕНТИНА ПОЛУЯНОВА, лікар-фізіотерапевт:

«Ми зараз знаходимось в кабінеті лазеротерапії. Лазеротерапія – це лікування світлом. Метод – дуже ефективний, досить широко використовується у всіх галузях медицини. Це і терапія, ортопедія,  дерматологія… Буквально у всіх».  

У відділені реабілітації третьої міської лікарні нам демонструють апарати, за допомогою яких лікують хворих. Медики кажуть: відділення  є багатофункціональним, тут «ставлять на ноги» пацієнтів з найрізноманітнішими захворюваннями.

НАТАЛІЯ ЖЕВОРОНКО, завідувач відділенням реабілітації:

«В нашому відділенні реабілітації, зокрема, в залі ЛФК, наші пацієнти проходять фізичну реабілітацію. Зокрема, після ортопедичних оперативних втручань, після хірургічних ортопедичних втручань. Також – хворі зі сколіозом, остеохондрозом та захворюваннями різних суглобів. Наші інструктори ЛФК працюють за різними методами, які підбираються індивідуально кожному хворому».

До учасників Антитерористичної операції, кажуть в медзакладі, підхід особливий.

НАТАЛІЯ ЖЕВОРОНКО, завідувач відділенням реабілітації:

«Звісно, до них підхід такий більш скрупульозний, більш індивідуальний, тому що, все таки, в людей ще є психологічні проблеми внаслідок таких стресів. І ми до них так дуже делікатно ставимося, чим вони також задоволені».

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top