Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / У Тернополі за січень вкрали 36 каналізаційних люків
У Тернополі за січень вкрали 36 каналізаційних люків

У Тернополі за січень вкрали 36 каналізаційних люків

Лише за січень у місті викрали 36 каналізаційних люків. Однак, заробити на металевих кришках важко. Ціна за кількадесят кілограмовий металобрухт невелика, а от відповідальність за крадіжку – чимала.

ВАСИЛЬ ЧОРНЕНЬКИЙ, юрисконсульт КП «Тернопільводоканал»:

«Статтею 271 ККУ передбачено кримінальну відповідальність за знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства. Примітка до даної статті зазначає, що такими об’єктами вважаються в тому числі і кришки люків, і решітки дощоприймальних колодязів. Звичайний склад злочину передбачає кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 100 до 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що є від 1700 до 4250 гривень».

Окрім цього, зловмисник має відшкодувати завдані збитки підприємству, а саме вартість люку та робіт з його встановлення. Якщо підрахувати, каже Василь Чорненький, то це ще плюс дві – дві з половиною тисячі гривень. Більше того, за таку крадіжку, можуть позбавити волі на 3, а в окремих випадках: від 3 до 8 років.

ВАСИЛЬ ЧОРНЕНЬКИЙ, юрисконсульт КП «Тернопільводоканал»:

«Частина друга даної статті передбачає, що може наставати відповідальність, навіть, від 3 до 8 років позбавлення волі, якщо такі дії були вчинені повторно, або загально небезпечним способом. Загально небезпечний спосіб вчинення злочину, це означає, що він може завдати шкоди життю або здоров’ю значної кількості людей».

У «Тернопільводоканалі» застерігають, самовільне зривання кришок люків не лише завдає значних матеріальних збитків. В першу чергу,  створює загрозу життю та здоров’ю людей.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top