Ви знаходитесь: Головна / Новини / 21 березня в Тернополі «Кольорові шкарпетки» для «сонячних» дітей

21 березня в Тернополі «Кольорові шкарпетки» для «сонячних» дітей

Тарасу 12 років. Він любить складати пазли та конструктор, грати ігри на планшеті. Все, що подобається робити хлопчикам у такому юному віці. Та він – інший.

ГАЛИНА ПИЛИПІВНА, бабуся Тараса

«Тарасик родився 6 січня на Святий Вечір. Були дуже щасливі. Через два дні була велика трагедія, бо взнали, що в нього діагноз страшний».

Дитина із синдромом Дауна може народитися в будь-якій родині. Незалежно від релігійних переконань та способу життя батьків. Статистика показує, кожна сімсот перша дитина у світі народжується з цією аномалією. Голова обласної організації «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «БебіКо», Ольга Гордієнко каже, таких людей потрібно сприймати особливо тепло, бо вони добрі, вміють любити та навчатися. Дайте їм лише шанс.

ОЛЬГА ГОРДІЄНКО, голова обласної громадської організації «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «БебіКо»

«Це не є хвороба, це є генетична аномалія. Вже доведено в світі і взагалі нами також те, що ці дітки на ранньому етапі дуже піддаються навчанню. Їхнє долучення до звичайного соціуму, до звичайного колективу є дуже позитивним. І останнім досягненням є те, що діти, які займалися у нас, які є в нас в організації, вони відвідують звичайні садочки. І навіть є випадки звичайної школи».

Батько Тараса покинув сім’ю, коли дізнався, що його дитина має синдром Дауна. Усі клопоти лягли на плечі мами та бабусі. Сьогодні Тарас навчається у спеціалізованій школі, любить спілкуватися та обійматися. Бере участь у костюмованих постановках. Разом із рідними та друзями хлопчик відзначає свята, відвідує табори, мандрує країною.

ГАЛИНА ПИЛИПІВНА, бабуся Тараса

«В 7 років тільки почав говорити. Ну а тоді у 8 років пішов у школу і вже так помаленько-помаленько почав говорити. Говорить неякісно, але він говорить все. Розуміє абсолютно все. Спілкування для такої дитини – це саме-саме головне. Якраз у спілкуванні з людьми дитина розвивається, яка б вона не була. Він для мене – стимул життя».

Сьогодні в організації «БебіКо» понад 50 сімей, діти яких народилися з аномалією. Тут із ними по авторських і новітніх програмах України та Великобританії працюють педагоги, психологи та волонтери.

ОЛЬГА ГОРДІЄНКО, голова обласної громадської організації «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «БебіКо»

«У світі загалом таких людей з синдромом Дауна взагалі не відрізняють від інших. Вони ведуть звичайний спосіб життя, працюють на звичайних роботах, самі себе утримують. Тобто ми намагаємося довести Україну теж до такого ж самого рівня».

21 березня відзначають Всесвітній День людини із синдромом Дауна. Організація «БебіКо» пропонує тернополянам долучитися до акції «Кольорові шкарпетки», щоб відчути себе іншими.

ОЛЬГА ГОРДІЄНКО, голова обласної громадської організації «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «БебіКо»

«Ми пропонуємо людям 20-21 березня одягнути кольорові шкарпетки, або використати їх як аксесуар на своїй зовнішності як на одязі або як аксесуар до сумочки або чогось іншого. І цим привернути до себе увагу людей навколишніх. Тобто ми говоримо про те, що коли на вас звертають увагу і на вас щось не так, то ви відчуваєте себе так, як людина з особливими потребами».

Шкарпетки можна придбати в організації «БебіКо», яка знаходиться за адресою: вулиця Руська, 19, квартира 85. Одна пара коштує 21 гривню. Усі пожертви будуть направлені на медичний огляд дітей із синдромом Дауна. А саме – на визначення стану їх імунної системи. Ольга Гордієнко стверджує, дуже важливо саме на ранніх стадіях розвитку виявити ці проблеми. Щоб якнайшвидше подолати їх і відкрити шлях до успішного розвитку та навчання «сонячної» дитини.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top