Ви знаходитесь: Головна / Новини / 24 березеня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березеня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

ОКСАНА МАКСИМЛЮК, кореспондент ІНТБ:

«Від самого ранку на Театральному майдані вишикувалася черга. Тернополяни чекають аби перевірити: чи здорові вони, чи ні».

п. НАДІЯтернополянка:

 «Я вже дуже давно проходила флюорографію. Просто хочу знати, чи я здорова і мені просто інтересно моє здоров’я».

п. ВОЛОДИМИРАтернополянка:

 «А вдруг, мені здається, що я здорова, а я – хвора. Пройшла, знаю, значить треба лікуватися. Це ж така хвороба, не дуже з приємних».

Прийом розпочалив 10 годині ранку, а дехто чергу зайняв ще з восьмої. Лікар-рентгенолог  Любов Гнопко каже, цьогоріч охочих перевірити своє здоров’я більше. Лише за вчорашній день в одному переїзному рентген-кабінеті встигли обстежити 170 людей.

СНХ: ЛЮБОВ ГНОПКО – лікар-рентгенолог обласного протитуберкульозного диспансеру:

«Вчора взяли 340 людей, а сьогодні, в нас вже тільки 75. Ну, ви самі бачите скільки людей. Для них це дуже добре, що ми можемо знайти якісь патології в них невеликі, коли ще процес не дуже затягнувся, і не дуже задавнений, коли є можливість людині ще чимось допомогти, бо вже як приходять люди дуже пізно, то… Коли вже великі процеси, коли вже є порожнини в людини, то вона, як правило виділяє палочки і заразна. А коли процес не дуже великий, то палички виділяються рідко і є можливість ефективно полікувати людину. І оточуючі мають якийсь захист від того».

Щогодини, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні помирає одна людина від туберкульозу. Виліковується від недугу лише половина з тих, що захворіли. Переважно це ті, хто виявив туберкульоз на ранній стадії. Тому лікарі закликають, не нехтувати своєчасними обстеженнями ще до того, як з’являються перші симптоми.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top