Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Викрили шахраїв, які прикривалися кредитною спілкою

Викрили шахраїв, які прикривалися кредитною спілкою

Свою роботу кредитна спілка «Лексворд» розпочала на Тернопільщині ще на початку минулого року. В оголошеннях обіцяли кредити без застави й на вигідних умовах. Але вже невдовзі до правоохоронців почали звертатися перші потерпілі.

ОЛЕКСАНДР БОГОМОЛ, начальник УМВС України в Тернопільській області:

«Управлінням боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Тернопільській області разом із слідчими, за допомогою прокуратури області проведено спецоперацію по затриманню групи шахраїв, які на протязі більше як півроку дурили мешканців Тернополя під приводом надання кредитних коштів, витягували з людей гроші. На жаль, наші громадяни не добре читають договори і вдалося шахраям з окремих людей від 2000 до 40000тис. грн. витягнути по цій шахрайській схемі».

За словами Олександра Богомола, до шахраїв зверталися люди, яким терміново потрібні були гроші. Псевдо кредитори запевняли, що їх нададуть. Окремо аферисти цікавилися про можливість застави. Переконували, має бути гарантія повернення позики – своєрідний грошовий внесок. Сума коливалася від 10 до 50 тисяч гривень. Після її оплати, представники спілки знаходили ще якісь недоліки у документах та затримували видачу кредиту. Підстав для додаткових платежів у шахраїв було близько десятка. За такою схемою більше п’ятнадцяти тисяч гривень втратила тернополянка Лариса Богданова. Жінка звернулася до кредитної спілки, щоб взяти гроші на лікування маленької онуки. Про існування організації вона дізналася із оголошення в газеті.

 ЛАРИСА БОГДАНОВА, потерпіла:

«Кілька днів гроші, які були обіцяні не надходили. Був телефонний дзвоник, в якому повідомлено, що гроші перераховуються, що досить мене сильно схвилювало, тому що я не одноразово працюю із банком і сама зарплатню отримую в банківських структурах, і коли йде слово «перераховується» воно застерігає, насторожує людину. Коли я почала уважно перечитувати усі документи мною підписані, вийшло, що це зовсім не кредит, а просто шахрайство».

Як з’ясувалося пізніше, заяв від таких, як Лариса Богданова в правоохоронців  уже більше сорока. Кредитна спілка «Лексворд» мала й фірми-клони під іншими назвами, такими як: «Рекорд фін», «Медвар», «Лайєніндустрі», «Роккос», «Депозит груп».

АНАНІЙ ЛАВРЕНЮК, потерпілий:

«Приїхали ми з сином, зустріли нас дві дівчинки доволі такі елегантні, цікаві. Обіцяли за два-три дні гроші будуть. Але перш, чим взяти гроші, треба заплатити заставу. Заплатили ми 10 тисяч, вони сказали все добре їдьте додому, а через два дні гроші на вашому рахунку будуть. Проходять два дні, дзвінок: «Приїжджайте, бо щось не в порядку». Треба, розумієте, внести ще заставу, страховку, ще 10тис. грн.. коротше ми заплатили 21 тисячу».

ІРИНА БРИЛЬ, потерпіла:

«Перший внесок ми дали 5,5 тис. грн.. Вони сказали, що гроші заказали, через день будуть, але так, як це була субота і неділя вихідні, вони сказали на понеділок гроші будуть приїдете. Грошей на понеділок не було.  Потім до мене сказали, що бажано би оплатити принаймні, хоч половину цієї суми, що я буду брала. Що це буде більша гарантія, що я скорше візьму гроші».

Наразі, троє шахраїв перебувають в тимчасовому слідчому ізоляторі. Ще одна підозрювана знаходиться вдома, оскільки є вагітною. Правоохоронці застерігають, дев’яносто відсотків оголошеннь типу: «Кредит без застави», «Кредит за 20 хвилин», «Кредитування на вигідних умовах без довідки про доходи» – це шахрайство. Аби не потрапити у пастку, радять перевіряти дані про ту чи іншу спілку на сайті Єдиного реєстру фінустанов.

 

За матеріалами ВЗГ УМВСУ в Тернопільській області

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top