Ви знаходитесь: Головна / Новини / Відпрацьовувати 3 роки по спеціальності вже не треба

Відпрацьовувати 3 роки по спеціальності вже не треба

Відтепер студентам, які навчалися за бюджет держави, відпрацьовувати 3 роки по спеціальності не треба. Днями Уряд вніс відповідні зміни до Порядку працевлаштування випускників вишів. Було скасовано пункт, який неодноразово ставав предметом численних дискусій.

ЛЮБОМИР КРУПА, директор департаменту освіти і науки ОДА:

«15 квітня 2015 року постановою №216 Кабінету Міністрів було внесено зміни до закону про освіту, де саме якраз вилучено 8 пункт статті 52 про зобов’язання студентів відпрацьовувати, хто вчився на державній формі навчання, відпрацьовувати в державний закладах 3 роки».

Скасування цього пункту студенти всіх начальних закладів чекали давно. Адже, у випадку не відпрацювання 3 років на роботі за спеціальністю, державникам довелося б повертати в бюджет витрачені на них кошти. Однак, тепер не буде примусовості, а випускник зможе вільно обирати місце майбутньої роботи на підприємстві, в організації чи установі будь-якої форми власності. Щоправда, Любомир Крупа каже, як наслідок можуть відбутися зміни у держзамовленнях на деякі спеціальності.

ЛЮБОМИР КРУПА, директор департаменту освіти і науки ОДА:

«Держава дає можливість дітям самостійно працевлаштовуватися і єдине, що це може мати наслідки в тому, що може зменшуватися державне замовлення по певних спеціальностях. Оскільки, держава буде вивчати потребу у певних спеціалістів і таким чином раціонально підходити і ті випускники реально могли працевлаштовуватися. Є позитив, в тому, що саме, уже навчальні заклади вже не шукають різні, будемо, навіть, відверті, маніпулятивні шляхи з тим, щоб десь фіктивно показувати довідки про те, що діти влаштовані».

Думку директора департаменту освіти і науки ОДА, переважно студенти підтримують. Однак, дехто вважає, що не зайвим було б попрацювати по спеціальності.

РОСТИСЛАВ, студент:

«Вважаю, що треба відпрацювати спочатку по спеціальності, а потім вже поступово на інший предмет і так далі».

ТЕТЯНА, студентка:

«Це важко, обшето, знайти роботу, дуже важко».

ОКСАНА, студентка:

«Це дуже добре, адже не всі студенти можуть знайти зразу після закінчення університету місце, де вони можуть працювати. Тому що, коли ввели цей закон, що не потрібно відпрацьовувати, це дуже добре».

Щоправда, дія вказаної Постанови поширюється не на всіх випускників. Виключенням стали лише особи, які навчаються за спеціальностями  медичного профілю. Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун на своїй сторінці в соціальній мережі повідомила, що у МОЗ спершу погодилися скасувати відпрацювання і для студентів-медиків. Однак, потім таки наполягли на протилежному. Через побоювання, що не вдасться забезпечити села медичними працівниками.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

1 коментар

  1. Олексій

    А як бути випускникам, які вже відпрацьовують після закінчення ВНЗ ??? Чи можуть вони змінити роботу, не відпрацьовуючи 3 роки? Дякую!

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top