Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Кременецькій академії вибрали нового ректора

В Кременецькій академії вибрали нового ректора

Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка свою історію розпочала більш як двісті років тому. За цей час її статус змінювався від гімназії, ліцею, семінарії, до училища, інституту та коледжу. Нещодавно, заклад, який став першовитоком для Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, отримав статус академії. За оновленим законом про вищу освіту, сьогодні там вперше провели і вибори ректора. Саму процедуру голосування розпочали  о дев’ятій годині ранку.

ВОЛОДИМИР МАЗУРОК, голова виборчої комісії:

«В нас є сьогодні спостерігачі, це від двох кандидатів, є представник від обласної ради, депутат обласної ради, який проживає в Кременці. Є представник обласного управління освіти, департаменту, вірніше. Представники викладачів, технічного представники, ну і студенти, два студенти, які працюють».

Володимир Мазурок каже, до списку виборців внесли 349 осіб. Це науково-педагогічні працівники академії та коледжу в її складі. Відповідно, до виділених квот, обирали ректора і представники  технічного персоналу та студентів. Останні зізнаються, важливо, аби новий ректор дбав про їх Альма-матер.  

ОЛЯ, студентка:

«Я вважаю, що майбутній ректор повинен бути, надалі продовжувати відновлювати наш старий корпус, як вже відновлюється. Вважаю, що мають закордоном наші зв’язки, я студентка ін’язу, я вважаю, що наші зв’язки закордоном мають більш бути сильнішими. І в нас так, як відомо вже є зв’язки з Польщею».

МАРІЯ, студентка:

«Насамперед, він повинен бути відповідальним, тому що від нього залежить і майбутнє нашого навчального закладу. Він повинен відноситися до студентів так, як він хотів би відносилися до нього. Щоб наш навчальний заклад все-таки виглядав одним із найкращих закладів у всій нашій країні, щоб ним можна було і славитися в майбутньому».

Що ж до претендентів на посаду ректора, електорат мав вибір між двома кандидатурами. Це теперішній виконувач обов’язки ректора академії Афанасій Ломакович та Юрій Щербяк. Також зайняти керівне крісло хотів доцент історичного факультету ТНПУ ім. Володимира Гнатюка Олександр Петровський. Однак, 16 квітня, він свою кандидатуру з виборчих перегонів зняв. Професор Юрій Щербяк працює в академії упродовж 5 років. Він каже, хто б не став новим ректором, головним його завданням має бути підвищення конкурентоспроможності закладу та надання студентам якісної освіти.

ЮРІЙ ЩЕРБЯК, доктор педагогічних наук, професор, кандидат на посаду ректора:

«Дуже важливий, суттєвий момент це саме міжнародна співпраця, про яку говорять буквально кожному. Тобто, уже зараз можна співпрацювати щодо надання подвійних дипломів, потрібно нам сертифікувати різноманітні спеціальності, використовувати новітню методику, так званих, лабораторію добрих практик, які би дали можливість суттєво підвищити освітній і загально-педагогічний рівень, як спеціалістів, яких ми будемо випускати, так і, зрештою, викладацький склад».

Аби отримати пост ректора Кременецької академії, один із кандидатів мав набрати більше половини голосів. Це вдалося Афанасію Ломаковичу. За нього проголосували більше 90% виборців. Відповідно до закону про вищу освіту, він обійматиме посаду упродовж 5 років. Після чого відбудуться нові вибори.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top