Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / В обласному архіві представили ікону, освячену на передовій

В обласному архіві представили ікону, освячену на передовій

Акцентуючим у цьогорічній виставці, розповідає іконописець Володимир Шерстій, є образ «Богородиці невтомної помочі». Написаний щоправда трохи раніше, та освячений під час поїздки у зону АТО, каже митець. Це і вирізняє ікону з-поміж інших, представлених на виставці.

ВОЛОДИМИР ШЕРСТІЙ, іконописець

«Їхали перед Різдвом і везли різдвяні подарки. І з нами був отець Володимир Заболотний, протосинкел Бучацької єпархії. В 128 бригаді він освятив цю ікону. Там була в шатрі відправа. Солдати тут показані на світлинах. І там була ця освячена ікона. На старослов’янській вона «страсна», потім «неустанної помочі», а так чисто по-українськи так вона називається «невтомної помочі».

З іконою «Богородиці невтомної помочі», каже Володимир Шерстій, має намір ще не раз повернутись на Схід. Оскільки вона є своєрідним оберегом. Планує митець також представити ікону в багатьох українських монастирях, а закінчити так званий тур у польському місті Ченстохові.

ВОЛОДИМИР ШЕРСТІЙ, іконописець

«Ми по 700-800 кілометрів проїжджали по передовій. І коли ми вже під’їжджали ближче туди, то ми вдягали бронежилети. А отець Володимир не вдягнув. Він казав, з нами ікона, і в мене хрест є. Ну, звичайно, це безспірно, що вона нас захищає».

На рахунку в іконописця більше трьох сотень написаних образів. Хоча, каже Володимир Шерстій, ніколи не був бухгалтером і не вів підрахунки щодо кількості робіт. Шкодує митець, що пізно почав займатись цією справою, усього п’ятнадцять років тому. Хоч Бог це йому підказував набагато раніше.

ВОЛОДИМИР ШЕРСТІЙ, іконописець

«На екзамен, коли я поступав у художнє училище, я робив… ну, з геометричних фігур треба було зробити орнамент. Я його зробив. Це випадково сталося – вийшов по середині великий здоровий хрест. Ну, і мене, звичайно, відчислили відразу».

Окрім «Богородиці невтомної помочі», Володимир Шерстій представив ще чотири свої ікони. Усі якимось чином пов’язані з подіями на Сході.

ВОЛОДИМИР ШЕРСТІЙ, іконописець

«І це є «Богородиця знайдення загиблих». Вона так називається, вона актуальна. І через те я її поставив тут. Ну, і, звичайно, «Ангела-охоронця» я привіз, бо «Ангел-охоронець» охороняє нас, звичайно, від усього поганого. Ну, «Семистрільна», вона як для зцілення злих сердець. Може, все-таки ті… зійде на тамтих, зрозуміють, що вони все-таки зло несуть на нашу Україну».

Разом із образами іконописець представив і кілька світлин, зокрема зроблених у зоні АТО.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top