Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Експерти з Данії приїхали у Тернопіль, щоб допомогти заощаджувати енергію

Експерти з Данії приїхали у Тернопіль, щоб допомогти заощаджувати енергію

Іноземна делегація, в складі представників Данської ради з централізованого теплопостачання, Данського енергетичного агентства, посольства Данії та декількох провідних бізнес-компаній зустрілися із представниками місцевої влади. Приїзд закордонних експертів став першим кроком співпраці у сфері енергозаощадження. Королівство Данії є прикладом успішного використання альтернативних джерел енергії. Своїм досвідом, вони готові ділитися і з Україною, оскільки зміни енергетичної сфери також свого часу розпочали у період кризи.

ПІА ЦІММЕРМАНН, представник Центральної ради Данії з теплопостачання:

«Я думаю, це розумно, не бути залежними від лише одного джерела енергії. Ми це вивчили в Данії у сімдесятих роках, під час енергетичної кризи. В цей час ми були на 90% залежними від нафти, і тоді раптово ціна на нафту значно виросла. Сьогодні, ми також використовуємо енергію сонця, геотермальну енергію, енергію від переробки відходів. Тобто, ми зуміли відійти від нафтової залежності, до користування багатьма видами палива».

Маючи належний досвід, данські експерти готові запропонувати проекти, які дадуть можливість і нам збільшити кількість видів джерел енергії. В рамках візиту, гості відвідали основні комунальні підприємства. Їм представили проекти з енерзгозбереження, які в планах впровадити.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«В подальшому, ми хочемо почути від них пропозиції чи вони готові працювати по цих проектах. Можливо, вони запропонують якісь свої проекти. Наразі, принципово важливим є те, що в Тернопіль повинні прийти іноземні інвестиції, прийти іноземний досвід. І щоб протягом року-двох-трьох тут були повністю реалізовані ті проекти, які ми маємо, плюс ті проекти, які запропонують нам датчани. Зараз, їх найбільше цікавить два проекти: це проект, який фінансує ЄБРР «Реконструкція теплопостачання і подача гарячої води» і проект, який фінансує Світовий банк, це «Реконструкція водопостачання і системи стічних вод».

До слова, днями Світовий банк обрав пілотний проект, який реалізує у місті. Йде мова про сферу термомодернізації бюджетних установ та житлового фонду.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Їм запропоновано 3 об’єкти, які мають бути пілотними, тобто це одна школа, один дитячий садочок і одна лікарня, на які Світовий банк готовий виділити понад 2 мільйона доларів. Для того, щоб провести їхні утеплення, заміну вікон-дверей, ремонт горищ, дахів, встановлення лічильників тепла і індивідуально-теплових пунктів. Якщо, цей проект буде вдало реалізований, то вони готові запропонувати Тернополю подальшу реалізацію проектів, але вже в розмірі понад 40 мільйонів доларів».

Міський голова  підкреслив,  в першу чергу Тернопіль потребує допомоги  данських спеціалістів з тими проекти, коштів на фінансування яких поки немає.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top