Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Конфліктом навколо стадіону «Текстерно» займеться спеціальна комісія

Конфліктом навколо стадіону «Текстерно» займеться спеціальна комісія

Протестувати під стіни міської ради прийшли одразу декілька груп невдоволених. Зокрема, підприємці, котрих не влаштовує новий ринок на вулиці Шептицького, мешканці, які протестують проти забудови стадіону «Текстерно», на противагу їм – працівники будівельного підприємства. Згодом до них долучилися активісти «Самооборони» та «Автомайдану».  Усім охочим висловитись міський голова Сергій Надал надав слово у сесійній залі.

ІВАН КОВАЛИК, голова Самооборони Майдану Тернопільщини:

«Призупинити виділення земельних ділянок під інвестиційні угоди до вирішення існуючих конфліктних ситуацій. Відмінити рішення Тернопільської міської ради про виділення земельної ділянки під забудову на Привокзальному майдані, яка, взагалі, носить аморальний характер».

БОГДАН БРИЧ, голова ГО «Майдан Тернопіль»:

«За результатами проведеного 26 квітня 2015 року віче на стадіоні «Текстерно» з приводу збереження комплексу спортивних споруд від забудови та за дорученням мешканців проспекту Злуки, будинків від 1 до 25, громада чисельністю 10 тисяч чоловік, просимо вас ініціювати перегляд договору про перегляд земельної ділянки, як орендодавець, по проспекту Злуки 3а, який на сьогоднішній день здійснює забудову ПП «Матла». Підставою для перегляду, ми вважаємо, знищення в процесі будівництва інфраструктури міста».

Сам забудівник каже, підприємство працює в рамках чинного законодавства, що підтверджено відповідними судовими рішеннями. А компроміс із мешканцями був майже досягнутий. Допоки у домовленості не втрутилися особи зі своїми політичними інтересами.

АНДРІЙ МАТЛА, забудівник:

«На осінь йде вибори. Я дума, що пан міський депутат, а також і ця ініціативна група, вони не є зацікавлені у вирішенні цього питання. Вони будуть просто працювати на свій імідж. Якщо є люди з громадськості, але не депутати, просто. Ми готові зі всіма сідати за круглий стіл і спілкуватися. Але я бачу, з тими людьми, які говорять одне, а думають друге, роблять третє, це є безперспективна робота».

Як згодом пояснив міський голова Сергій Надал, рішення щодо земельної ділянки біля «Текстерно», приймалось за попередньої каденції. Водночас, очільник міста ініціював створення спеціальної комісії з вирішення конфлікту.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Моя позиція, ви її чули. Це, перше: по вулиці Злуки, створити комісію, з числа всіх депутатів, які мають бажання в цьому брати участь, з числа людей, які є заявниками. Плюс, зупинити будівництво до прийняття кінцевого рішення. Робота комісії має бути розпочата завтра. На цей час робота комісії призупинена. Крапка. Перше питання. Стосовно, питання по залізничному вокзалу. Є створена комісія. Є пропозиція вернутися до її роботи. Якщо вас не задовольняє члени цієї комісії, будь-ласка, дайте свою пропозицію, які треба внести зміни. Я завтра своїм розпорядженням ці зміни внесу і ми почнемо цю роботу комісії по-новому».

Шукатимуть в мерії завтра і компромісу із продавцями на ринку. Нагадаємо, не усіх підприємців влаштовує новий сучасний ринковий комплекс, збудований за кошти інвесторів.

ОЛЕГ КРІЛЬ, підприємець:

«Є приватний ринок, який вже збудований. Стоїть питання: чому ми маємо зараз заходити на приватний ринок? А не торгувати на комунальному ринку?».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«З завтрашнього дня з вами спілкується управління торгівлі, мій заступник і я, ми разом опрацюємо ті місця, де ви можете перейти».

Окрім обговорення проблемних питань, на 59-ій сесії міськради запровадили новий відкритий формат розгляду земельних питань.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«По всіх земельних питаннях, які йдуть на сесію, запрошуються представники всіх заявників, які присутні на сесії. І депутати мають можливість задати їм свої запитання або почути пояснення, які необхідні від підприємців, від звичайних мешканців. Крім того, по кожному питання земельного законодавства виводиться фотофіксація і відео фіксація на екран. Коли депутати бачили, як воно виглядає, яку займає територію, яку це може становити загрозу чи мешканцям, чи сусідам, рішення, відповідно, не приймалося».

Також депутати проголосували за звернення до Президента про присвоєння звання Героя України загиблому тернополянину, бійцеві батальйону «Айдар», фотокореспонденту Віктору Гурняку.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top