Ви знаходитесь: Головна / Новини / На Архикатедральному соборі встановили годинник

На Архикатедральному соборі встановили годинник

Відтепер, можна не тільки чути, а й бачити годинник на Архикатедральному соборі. На його південній вежі розпочали монтувати тристоронній годинник. Розміри не малі, білий циферблат видно ще з вулиці Сагайдачного. В діаметрі приблизно метр шістдесят. Часомір є кварцовим, працюватиме від електрики.  Відомо також, що годинник синхронізують із курантами. Тернопільський краєзнавецьТарас Циклиняк каже, візуально часомір подібний до колишнього. Відрізняється, хіба кольором циферблату, який раніше був чорним.

ТАРАС ЦИКЛИНЯК, краєзнавець:

«Я думаю, що він близький до того, що було. Хоча би взяти ту цифру 4, яка чотирма паличками намальована, а не звичною римською: одиничка і п’ятірка».

Ймовірно, що годинник відбивав час в Тернополі ще з ХІХ століття. Однак в 39 році, під час обстрілу міста радянськими військами, катедра зазнала значного пошкодження, а з нею і тристоронній годинник. Який після того так і не відновили.

ТАРАС ЦИКЛИНЯК, краєзнавець:

«Припускаю, що цей годинник був одним із найдавніших тернопільських. Єдине, що мені вдалося дізнатися про цей годинник, це невеличка публікація в газеті «Głos Polski» за 15 квітня 1905 року про те, що він показує неправильний час».

Урочисте відкриття годинника на Архикатедральному соборі планують на Великдень.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top