Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільські активісти контролюватимуть владу

Тернопільські активісти контролюватимуть владу

Громадські організації об’єдналися, аби створити єдиний центр моніторингу за  дотриманням законодавства та порушенням прав людей. Головна мета, кажуть, та ж сама, яку ставили перед собою учасники Майдану – очищення влади.

ВОЛОДИМИР ШЕВЧЕНКО,  голова Тернопільської правозахисної групи

«Є дуже багато звернень людей, скарг людей, на те, що органи державної влади не реагують на їхні звернення. Не відбувається нічого, навіть, коли є якась проблема, людина звертається письмово, усно органи державної влади обіцяють допомогти вирішити питання. І дальше воно попадає, скажемо, в такий довгий ящик, питання не вирішується».

ІГОР ВАСИЛІВ, голова Тернопільського осередку Всеукраїнського об’єднання «Автомайдан»:

«Зараз дуже часто є дзвінки до нас. Про невиплату бойових. Тобто, виплачують бійцям заробітну плату, а бойові не виплачують».

Здійснювати моніторинг планують завдяки спеціальному ресурсу control.te.ua. Там, можна зареєструвати заявку про порушення. Для цього, необхідно заповнити на сайті відповідну анкету та надіслати її. Далі, інформацію оброблятимуть представники громадських організацій і відповідно реагуватимуть.

ВІТАЛІЙ СОРОКОЛІТ, голова Громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля»,:

«Наш інформаційний ресурс, він буде допомагати здійснювати це очищення влади шляхом збору інформації про діяльність тих, чи інших чиновників і тримати на контролю і інформувати громадськість про стан, загальний стан діяльності влади, саме чиновників. Збір і обробка подачі заяв та скарг на чиновників чи на певні державні структури».

ЮРІЙ КУЛИК, волонтер:

«Буде відображення графічно, інфографікою кількості звернень, кількість опрацьованих звернень і також потім буде зроблений загальний аналіз усіх звернень. І на нашу думку, це буде тим лакмусом, згідно якого будь-хто, хто може зайти на цей сайт: чи журналісти, чи громадяни, зможуть бачити, де є проблемні ділянки».

Впливати на недобросовісних чиновників планують мирним шляхом. Однак, не виключають в окремих випадках застосування сили.

ЮРІЙ МОРГУН, заст. голови ГО «Самооборона Майдану Тернопільщини»:

«Ми не є прихильниками силових методів, але ви повинні розуміти, що в умовах екстремальних і в умовах війни, ми готові і до таких. Але ми стримуємо себе і  не будемо вдаватися до таких дій тільки через те, щоб не руйнувати залишки і самоврядування, і тої влади, яка є».

Повідомити про подію можна не лише на сайті. Окрім он-лайн ресурсу, працює гаряча лінія, за номером 067-76-11-011.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top