Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільщина зустріла бійця, який загинув ще в січні

Тернопільщина зустріла бійця, який загинув ще в січні

Бійця, що загинув на Сході ще у січні, Тернопільщина зустріла тільки сьогодні. 24-річний Михайло Григоришин пройшов найгарячіші точки – Іловайськ, Донецьк, Мар’їнка. Загинув хлопець взимку на блокпості в селищі Чорнухине, що на Луганщині. Та привезти його тіло вдалось тільки зараз. Родом Михайло був із Борщівського району. Та перед тим, як його зустріли там, вшанували бійця у Тернополі.

До свого дня народження Михайло не дожив усього три місяці. У квітні йому мало б виповнитись 25. Родом хлопець був із села Панівці Борщівського району, звідти його і мобілізували. Спершу служив у 51 бригаді, а після її розформування, Михайла Григоришина перекинули в 128 гірсько-піхотну.

ОЛЕГ ТРИШАК, одногрупник Михайла Григоришина

«Це була хороша людина. Ну, кращої людини за студентських років ми не знали, ми всі разом – Ігор, Інна – ми всі разом з ним дружили. Останній раз, в мене навіть є СМС від нього, де ми 31 січня з ним спілкувались. Останній за це Дебальцеве говорив, що нам говорили одне, він розказував зовсім інше. Там дійсно бомбили, вже не тоді, коли нам розповідали, що тяжко їм дуже було, трималися. Говорили, що тяжко дуже тримати і не знати, чи скільки вони ще зможуть втриматись там».

Михайло Григоришин був кулеметником, кажуть його друзі. Пройшов найгарячіші місця – Дебальцеве, Іловайськ, Мар’їнка, Донецьк. А загинув 31 січня на блокпості у селі Чорнухине, що на Луганщині.

ВОЛОДИМИР ЯВОРСЬКИЙ, координатор волонтерського руху

«Перший блокпост, який знаходився під номером 6, який знаходився на краю Чорнухине, це ближче до траси Харків-Ростов. Хлопці зі стрілецькою зброєю прийняли бій з танками, які на них йшли. Було декілька поранених, двоє хлопців з їхньої позиції були контужені. Ще був один хлопець по наших даних, який загинув, але ми не знаємо, як там відбулось уже упізнання».

А потім були довгі тижні пошуків, каже волонтер Володимир Яворський. І тільки зараз тіло бійця вдалось привезти на Тернопільщину.

ВОЛОДИМИР ЯВОРСЬКИЙ, координатор волонтерського руху

«Оскільки відбулась така операція, так звана операція по відходу, тіла хлопців залишились залишилась за лінією вогню. Одним словом, цих хлопців забрали в морг в Луганськ. З Луганська до Дніпропетровська тіла передали в першій половині березня».

Посмертно згідно з Указом Президента бійця Михайла Григоришина нагородили орденом ІІІ ступеня «За мужність».

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військкомату

«Хочу велику подяку висловити батькам, які виховали такого хлопця. І, на жаль, схиляю голову перед ним, перед батьками, перед всіма захисниками Вітчизни, які загинули, захищаючи нашу незалежність України».

Поховають хлопця у понеділок, 20 квітня у його рідному селі Панівці Борщівського району.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top