Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Тернопіль навчать заощаджувати на енергоносіях

Тернопіль навчать заощаджувати на енергоносіях

Останній рік гостро постало питання газової незалежності нашої держави. Допомогти країні із проблемою енергоресурсів на меті проекту Світового банку по енергоефективних змінах. Його розпочали ще у листопаді минулого року. Участь беруть лише три міста України: Київ, Тернопіль та Кам’янець-Подільський. Представники Світового банку проаналізували потенціал нашого обласного центру і кажуть, енергоефективність можна збільшити на 20-25%. З цією метою, вони вже розробили відповідні проекти.

ПАВЛО САВЕЧКО, завідувач сектору з енергозабезпечення міського управління ЖКГ:

«Сьогоднішнє завдання даного семінару ми плануємо безпосередньо вибрати об’єкти під термомодернізацію. Тобто, це будуть або освітні, або заклади охорони здоров’я: садочки, школи, лікарні. Фахівці Світового банку розроблять техніко-економічне обґрунтування. Тобто, скільки треба безпосередньо коштів на той чи інший об’єкт і вже десь до кінця року плануємо виготовити документацію».

Роботи із термомодернізації розпочнуть вже з наступного року. За підрахунками експертів, для цього місту необхідно близько 45 мільйонів євро. В пріоритеті – заклади бюджетної сфери: школи, дитячі садки, лікарні тощо.

РАЙНЕР  БЕНКЕ, керівник команди по проекту Світового банку «Енергоефективна трансформація міст»

«До того ж, в пріоритеті сфера вуличного освітлення, оскільки завдяки сучасним технологіям, можна зберегти багато енергії. І є третій сектор, сектор відходів, в якому ми розглядаємо можливі проекти, для прикладу, відбудови полігону. Однак, всі ці проекти допоможуть не лише економії енергії та бюджету, але й також стануть додатковим бонусом для міста, зроблять його чистішим та безпечнішим».

Що ж до фінансування, це питання залишається наразі відкритим. Планують для початку запустити пілотний проект і вже потім шукати інвесторів.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top