Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / Тернопіль отримає свій музей

Тернопіль отримає свій музей

У підземеллі Тернопільського замку відбулася презентація проекту музею міста. Все починалося з того, що небайдужі мешканці обласного центру створили громадську організацію, яку так і назвали – «Музей міста Тернополя». А далі була клопітка робота. Згодом ідею підтримала місцева влада.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Дуже приємно, що ініціаторами створення цього музею виступили саме мешканці Тернополя, звичайні громадяни, які піднялися, створили громадську організацію «Музей міста Тернополя». Які почали з елементарного, що вичистили підвали. Тобто вклали для початку свої кошти, вклали свої зусилля для того, щоб почати цю роботу. Вони дали добрий поштовх і приклад і підприємцям Тернополя і звичайним тернополянам для того, щоб вони долучалися до цієї роботи».

Музей міста планують наповнити експонатами, які супроводжували Тернопіль від початку його заснування до сьогодення. Засновники вірять, мешканці обласного центру не будуть байдужими і активно поповнюватимуть фонди музею.

ВІРА СТЕЦЬКО, мистецтвознавець, одна із засновників ГО «Музей міста Тернополя»

«У нас ще живуть старші люди, в яких десь там в сундучках є і старовинні речі, і альбоми, і цінні фотографії. Будуть приходити діти, внуки, щоб вони бачили ці експонати: а це бабуся моя, це так місто виглядало. Ми працюємо з родиною Лучаківського, це перший бургомістр. Тобто через призму певних людей ми будемо показувати місто».

До речі, під час презентації проекту автори ідеї запитали присутніх тернополян: чи потрібен місту такий музей. Відповідь отримали однозначну.

ОЛЕГ МАКОГІН, голова ГО «Музей міста Тернополя»

«Це перші тернополяни, які підписалися за те, щоб місто Тернопіль мав обов’язково свій музей: музей історії, музей культури, музей людей. Дуже багато зараз тернополян і не тільки тернополян, які цікавляться історією і вже працюють в цьому напрямку. Реліквія тоді стає реліквією, коли про неї знають, коли розказують, коли вона гріє душу».

Сьогодні підземелля приводять до належного вигляду, аби можна було там виставляти матеріали. Перші експозиції організатори планують на День міста, 28 серпня.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top