Ви знаходитесь: Головна / Новини / ТНПУ ім. В. Гнатюка святкує 75-річчя

ТНПУ ім. В. Гнатюка святкує 75-річчя

Свій 75 день народження сьогодні відзначив Тернопільський національний педагогічний університет. Відсвяткувати разом із улюбленим вишом в його актову залу завітали сотні викладачів і студентів. Останні кажуть, навчатись в університеті одне задоволення.

СВІТЛАНА, студентка 3 курсу факультету мистецтв

«В мене більше сміливості зараз є. Ми граємо в різних оркестрах, виступаємо часто на сценах. Ну, і це якось піднімає самооцінку. Це розвиваються свої дані. Це дуже круто».

ВІТАЛІЙ, студент 5 курсу факультету мистецтв

«– Якщо, наприклад, училище дало більше, наприклад, спеціальності як музиканта, то ми говоримо зараз про педагогічну освіту, тому, можливо, ця освіта зробила більше педагога. Нас на практиці навчили, як ми маємо перед дітьми себе поводити, як ми маємо з ними поводитись взагалі. – Може маєте намір працювати тут? – Ну, я не знаю. Якщо дасть Бог, ніби тут є такі люди і колектив з яким можна було би працювати. І це було би досить таки непогано».

А починалось все із 6 студентів, згадує ректор вишу Володимир Кравець. Зараз їх же кілька тисяч. І подбати про освіту та розвиток молоді – основний пріоритет навчального закладу, каже його керівник.

ВОЛОДИМИР КРАВЕЦЬ, ректор ТНПУ ім. В. Гнатюка

«Ми починали в довоєнний період, ще в 40 році 15 квітня, коли було відкрито. Це було буквально 6 студентів. Помаленьку, після війни він почав розширятися. Але коли ми приїхали в Тернопіль в 69 році, це було всього 1030 студентів. А сьогодні ми вже доросли до 6 тисяч, зараз відкотилися до 5 тисяч. Але все-рівно це один з найбільших педагогічних вузів, де, крім педагогічних спеціальностей, готують по багатьох спеціальностях далеко не педагогічних. Сьогодні можна вважати його імплантованим у європейський освітній простір».

Відтак святкували 75-річчя університету гучно та по-педагогічному – згадували тих, хто зробив для вишу найбільше, декламували вірші, співали та творчо інсценували процес навчання у школі. Привітати із ювілеєм навчальний заклад прийшли і перші особи міста.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Для багатьох мешканців України, і для багатьох людей з-за кордону Тернопільський педагогічний університет є однією з найбільш знакових візитних карток Тернополя. Для тисячі випускників Тернопіль став частиною особистої історії. Я сьогодні хочу сказати слова вдячності від себе особисто, від імені усієї громади міста Тернополя за вашу активну співпрацю з містом, за вашу підтримку, допомогу, за ваше розуміння потреб і проблем міста».

Завітав на святкування і народний депутат Тарас Пастух. Який від імені Верховної ради України вручив іменні годинники двом студентам, що воюють у зоні АТО.

ТАРАС ПАСТУХ, народний депутат України

«Що таке 75 років? Для людини це, напевно, вже достатньо серйозний вік. Можливо, дехто вже намагається підводити певні підсумки. Що таке 75 років для вищої школи? Це є достатньо серйозний етап становлення. Ви показували, що можливо. Ви вже наперед інтегрувалися в освітній простір і Європейського союзу, і світу. Ви показуєте владі, як можна не нарікати, а йти і працювати. Тому я хочу вам побажати, щоб у вас були завжди віра і оптимізм».

За наукові заслуги на святкуванні 75-річчя нагородили також кількох викладачів університету.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top