Ви знаходитесь: Головна / Новини / УГКЦ закликає людей не купувати «штучні» квіти

УГКЦ закликає людей не купувати «штучні» квіти

Уже не перший рік духівництво Греко-католицької церкви просить людей звернути увагу на екологічну ситуацію в нашій області. А саме – закликають замінити так звані «штучні», пластикові, квіти на живі.

ВАСИЛІЙ ШАФРАН, референт Екобюро при Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ

«У цей час Великого посту, коли йдуть приготування до Паски, коли віруючі прибирають могили своїх померлих, відмовитись від такої шкідливої практики прикрашати могили пластиковими, так званими штучними квітами і вінками. Наслідки такого прикрашання могил штучними квітами і вінками, вони є для довкілля дуже згубними».

Згубними вони є тому, пояснюють священнослужителі, що не утилізуються правильним чином, а просто спалюються. Відповідно, всі шкідливі випари надходять у середовище. Тому духівництво просить не лише прихожан Греко-католицької церкви, а й всіх інших, не бути байдужими і замінити пластикові квіти на живі.

ВАСИЛІЙ ШАФРАН, референт Екобюро при Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ

«Жива молитва і живі квіти – це є те, що сотворив Господь Бог, це є той дар Божий, який ми можемо принести на могили наших померлих. А те, що є витвором людських рук, воно не завжди має якусь високу, надмірну, духовну і матеріальну вартість».

Живі квіти і справді є кращими, кажуть тернополяни, проте не дуже вигідними, особливо, коли не маєш змоги часто відвідувати могили рідних.

п. ГАЛИНА

«Живі краще, звичайно, тому що посадив і собі маєш. Але за ними треба доглядати. Розумієте, якщо ви їдете раз на місяць чи на два, то… А так я знаю, та живі краще».

п. МАРІЯ

«– Кому-як подобається, то таке. Хто хоче живих, хто хоче таких, то така ситуація, бачите. Та як мені, то я люблю і живі квіти і такі люблю. По ціні, бачите, зараз такий час настав… – А що по ціні вам вигідніше, як думаєте? – Жива квітка, то треба постійно. А так, як я приїжджаю рідко, то я б хотіла щось таке, поставив, і воно цілий рік стоїть».

Замінити штучні квіти на живі Греко-католицька церква за його пам’яті, каже продавець Андрій, закликає не вперше. Та кількість покупців, розповідає чоловік, останнім часом зменшилась не через прохання духовенства, а через ріст цін.

п. АНДРІЙ, продавець «штучних» квітів і вінків

«При таких цінах не дуже люди і беруть, але кому треба, той і візьме. Але не так масово беруть, як брали раніше. Залежно від людини, як людина бере штучні, то вона бере штучні. А хто хоче взяти живу, він живу візьме».

Вони в жодному разі не наказують, а просять, каже духовенство Греко-католицької церкви. Тому, аби в черговий раз привернути увагу до цієї екологічної проблеми, священнослужителі роздрукували кілька десятків відповідних банерів, які розмістять на кладовищах та в інших місцях.

Автор: Олена Юрик

1 коментар

  1. галина

    УГКЦ хай у себе в хат1 керуе 1 не л1зе в кожну дирку, поганц1 зрадлив1.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top