Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Західній Україні є лише один військовий виш – Академія сухопутних військ

У Західній Україні є лише один військовий виш – Академія сухопутних військ

У зв’язку з ситуацією на Сході кількість тих, хто хоче боронити нашу державу, до того ж, робити це професійно, збільшується. Навчитись цього можна у єдиному в Західній Україні військовому виші, що у Львові, а саме – в Академії сухопутних військ. Курсантами Академії сухопутних військ стала молодь чи не зі всієї України, розповідає заступник начальника факультету бойового застосування військ. До них, у Львів, вступають навіть підлітки з Луганської та Донецької областей, каже Сергій Гуцалюк. Оскільки це єдиний у Західній Україні виш, яких готує професійні військові кадри.

СЕРГІЙ ГУЦАЛЮК, заст. нач. факультету бойового застосування військ по роботі з особовим складом Академії сухопутних військ

«Академія сухопутних військ на сьогодні без перебільшення є одним із провідних навчальних вищих військових закладів Міністерства оборони України. Ми готуємо спеціалістів для механізованих, танкових, інженерних військ, військ ракетних військ і артилерії, фахівців гуманітарного профілю».

До того ж, вперше за час незалежності України навчальний заклад достроково випустив офіцерів, розповідає заступник начальника факультету.

СЕРГІЙ ГУЦАЛЮК, заст. нач. факультету бойового застосування військо по роботі з особовим складом Академії сухопутних військ

«По-перше, випуск відбувся всього на декілька місяців раніше запланованого терміну, для них були організовані додаткові заняття згідно навчальних планів і програм. Вони пройшли відповідну практичну підготовку, теоретичну підготовку, склали державні екзамени і пішли з честю виконувати свій військовий обов’язок».

Цьогоріч, розповідає Сергій Гуцалюк, набір збільшили у півтори рази, тому охочих навчатись в Академії, відповідно, також очікують більше. Серед сьогоднішніх курсантів є і молодь з Тернопільщини. До прикладу, другокурсник Назар Гресс із Підгороднього.

НАЗАР ГРЕСС, курсант

«Свої мрії почав я втілювати, поступивши у військовий ліцей, який також у Львові, як і наша Академія. Поступивши в ліцей, я зрозумів, що військова служба – це моє покликання. Я поступив після ліцею закінчення, поступив в Академію сухопутних військ, де навчання мені дуже подобається. Тут в нашій Академії є всі ті умови, для щоб виховати курсантів, ті якості, якими володіє справжній командир, справжній офіцер».

Із Тернополем добре знайомий і молодший сержант служби Андрій Пец. Оскільки навчався в Галицькому коледжі. До Академії, розповідає Андрій, він був у зоні АТО, проходив службу у 80 окремій аеромобільній бригаді. Саме на Сході хлопець і вирішив стати професійним військовим.

АНДРІЙ ПЕЦ, молодший сержант служби за контрактом, учасник АТО

«Іменно в складі цієї бригади вийшло так, що мені довелось захищати кордони нашої держави. Я брав участь в звільнені Слов’янська, в охороні артилерії, яка працювала якраз біля Слов’янська в той момент, ніс службу на блокпостах. Проходячи службу в АТО, я побачив дії командирів наших, дії наших офіцерів, зрозумів, яка відповідальність на їхні плечі велика лягає».

Курсантами Академії може стати молодь, віком від 17 до 21 року. Та спеціально для нього, розповідає боєць Андрій Пец, зробити виняток.

Автор: Олена Юрик

1 коментар

  1. Я пройшов зно з укр.мови і літератури, математики, історії. Не пройшов з фізики. Що робити щоб поступити в Академію сухопутних військ???

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top