Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Страсну п’ятницю християни приступають до плащаниці

У Страсну п’ятницю християни приступають до плащаниці

В останній передвеликодній або, як його ще називають, Страсний тиждень усі віруючі згадують страждання Ісуса та його розп’яття на хресті. Згадують та каються за власні гріхи, каже отець Олег Харишин.

ОЛЕГ ХАРИШИН, керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії (УГКЦ)

«Велика і Страсна п’ятниця – я би сказав, це є день такої, як кажуть, великої застанови, коли все людське створіння затамувало подих, споглядаючи велику жертву Сина Божого. Коли ми вдивляємось і бачимо, що Христа розпинають, ми повинні розуміти, що кожна рана, яка є на його тілі, це зрештою є мій особистий гріх. Тому що гріхом я раню Христа, гріхом я йому кажу, що ти мені, Господи, напевно, що не потрібен. Своїм гріхом я, подібно як Юда, зраджую Христа, тому що вибираю не Христа, а вибираю зло».

Після розп’яття на горі Голгофі, яке, за християнським віровченням, сталось саме у Страсну п’ятницю, тіло Ісуса зняли та загорнули у плащаницю. Зараз, аби вшанувати вчинок Сина Божого, подякувати та покаятись, в церквах відбувається чин винесення Святого Полотна, до якого приступають прихожани. Та спершу з молитвами плащаницю тричі обносять навколо храму. А вже потім віруючі можуть приклонити свої голови перед Святим Полотном і поцілувати ті місця, де на тілі Христовім були рани.

ОЛЕГ ХАРИШИН, керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії (УГКЦ)

«Я думаю, що це є момент великої призадуми для кожної людини – прийди, поцілуй цю плащаницю і подивися, що ти наробив своїми гріхами. Кожна людина повинна прийти до плащаниці, щоби вглибитись і зрозуміти. Знаєте, в той момент такої великої самопожертви Сина Божого, напевне що, за це Йому подякувати. А саме основне – ця подія повинна нас сколихнути. Тобто розворушити наші серця і повернути наш духовний погляд, наш зір саме до Господа Бога».

Відтак, помолитись і приступити до плащаниці у Церкву Успіння Пресвятої Богородиці, що на вулиці Острозького у Тернополі, прийшли десятки краян.

п. ЛЕСЯ

«В Бога буду просити тільки про мир, про здоров’я рідних, близьких, священників, за те, що всі Воскресіння зустріли з добром, з любов’ю, з прощенням».

п. ОКСАНА

«Основне про здоров’я і для своєї родини, і для кожного здоров’я, миру, злагоди, основне – миру, спокою, ну, благополуччя, аби Господь оберігав всіх від усяких нещасть. Вам щасливих, веселих свят, всього доброго. Хай Господь береже усю нашу країну і всіх нас від всяких нещасть».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top