Ви знаходитесь: Головна / Новини / ЖКГ / У Тернополі вирішують проблему безпритульних собак

У Тернополі вирішують проблему безпритульних собак

На вулицях Тернополя можна побачити чоловіків із спеціальними рушницями. Причина – безпритульні собаки, на яких скаржаться мешканці міста. Ловці тварин зазвичай виходять на так зване «полювання» до 10 ранку, аби зайвий раз не хвилювати тернополян. До того ж, каже працівник «Міськшляхрембуду», люди часто не розуміють їхніх дій і стають на захист собак.

ІГОР ОПИР, ловець безпритульних тварин

«Більшість негативно, бо тому що люди не знають що до чого. Треба, щоби люди знали, що то ніхто собак не вбиває. Ми ловим іменно на стерилізацію і потім привозим на то саме місце, звідки ми взяли».

Із рушниці в тіло тварини вилітає не куля, а шприц із заспокійливим препаратом. Тривалість його дії залежить від фізичного та психологічного стану собаки. Препарат – не сильний, кажуть ловці. Діє не відразу, а поступово. Для прикладу, наша знімальна група разом із комунальниками більше години переслідувала тварину, доки та втратила сили.

ІГОР ОПИР, ловець безпритульних тварин

«Так, як заспокійливе йде, що вона вже не ганяє по цілому місту, бо так її не зловиш. В залежності від собаки. Є таке, що маленьке скоренько візьме, а за великим бігаєш або наоборот. Залежить від нервової системи, від здоровля собаки».

Одразу після вилову впійманого собаку везуть у село Дичків, Тернопільського району. Саме там знаходиться Центр стерилізації та післяопераційного утримання безпритульних тварин.

ІГОР ОПИР, ловець безпритульних тварин

«Кобель – мінімум 3 дні. Сучка – ну 10 днів, то вже в залежності від стану собаки».

До слова, стерилізацію вважають гуманним способом регулювання чисельності безпритульних тварин.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top