Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / У Тернополі відбудеться фестиваль духовної музики під відкритим небом
У Тернополі відбудеться фестиваль духовної музики під відкритим небом

У Тернополі відбудеться фестиваль духовної музики під відкритим небом

На один день Тернопіль стане Меккою духовної музики. У місто приїдуть понад 30 колективів з України і з-за кордону. Більшість – хори, в одному з них – 150 учасників.

Міжнародний міжконфесійний фестиваль духовної музики «Я там, де є благословіння» проведуть у Тернополі вп’яте. Проте масовим він ніколи не був, кажуть організатори. Цьогоріч цю традицію спробують зламати. Адже духовна музика лунатиме просто неба – на Театральному майдані.

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, начальник управління культури і мистецтв міської ради

«Якщо в “Березілі” – тисяча, то тут, може, хоча би неповний концерт переглянуть, але може прийти кільканадцять тисяч. Зупинитися, подивитися».

Приємною несподіванкою є те, що фестиваль «Я там, де є благословіння» став однією зі ста найвизначніших подій країни, які сприяють туризму. У ньому візьмуть участь понад 30 колективів з України, Польщі, Словенії, Іспанії, Чехії, Естонії, Румунії та Нігерії. Деякі вже проанонсовані закордонні учасники цьогоріч не приїдуть, проте на загальну атмосферу музичного дійства це не вплине, запевняє виконавчий директор фестивалю.

СВІТЛАНА МИХАНЧУК, виконавчий директор міжнародного міжконфесійного фестивалю духовної пісні «Я там, де є благословіння»

«Фестиваль не втратить свою висоту і свою значимість від того, що до нас не приїхали наші друзі з-за кордону, яких ми чекали. Наші хори і світські, і церковні хори різних конфесій, якщо подивитись на програму, мають досить такий вагомий, досить солідний духовний репертуар. Фестиваль очікується такий хороший, солідний, на хорошому духовному рівні».

На фестивалі духовної музики буде і дрес-код. Заступник міського голови Олександр Смик, просить тернополян підтримати українські звичаї.

ОЛЕКСАНДР СМИК, заступник міського голови

«Я всіх тернополян запрошую все-таки повернутися до нашої гарної традиції, хоч ми й не дуже від неї відходили. На фестиваль в неділю з дітками, з родинами з’явитися в нашому українському дрес-коді – вишиванці. Це дуже важливо. Хай люди з різних міст подивляться, що Тернопіль не втрачає свої традиції».

Почнеться фестиваль у цю неділю, о пів на першу і триватиме до шостої вечора. А після, в драмтеатрі відбудеться гала-концерт. За квиток туди організатори просять благодійні 50 гривень. Усі зібрані кошти підуть на розвиток фестивалю.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top