Ви знаходитесь: Головна / Новини / мистецтво / У Тернополі відкрили спільну виставку батька та сина Піпанів

У Тернополі відкрили спільну виставку батька та сина Піпанів

У художньому музеї Тернополя відкрили першу спільну виставку Михайла та Петра Піпанів. Картини батька та сина, які родом з Тернопільщини, розміщені у двох окремих залах відрізняються стилем і кольорами, проте схожі тематикою.

Цього року художнику Михайлу Піпану виповнилося б 80. Його син Петро цьогоріч святкує сорокаріччя. Саме цим датам присвячена виставка робіт батька та сина в художньому музеї. Михайло Піпан – етнічний українець, був депортований на Тернопільщину у 50-х роках минулого століття. Незважаючи на важке життя переселенця, зумів відбутися як прекрасний художник і передав свій талант сину.

ПЕТРО ПІПАН, художник, син Михайла Піпана

«Мені здається, що я, може, якесь продовження, але в цьому часі.(перебивка) Я втратив дуже багато часу. Не знаю чому, по якій причині, напевно, що шукав. Весь час находився в якомусь творчому польоті, процесі, але я не розумів це, це було на підсознанії в мене».

Картини обох авторів дійсно дуже різні. Проте це не дивно, адже різниця у віці та періоді творчості художників суттєва.

ТЕТЯНА АНТОНЮК, гість виставки

«Я якраз належу до того покоління, коли дитинство відбувалося у, так званому, соцреалізмі, який ми бачимо у попередньому залі. (перебивка) Це я говорю про Михайла Піпана. Вже його син народився у більш такий сприятливий час. І ми бачимо різні кольори, різні мотиви. Я люблю дуже мистецтво, і буваю в різних музеях світу, і я думаю, що це початок того, що картини будуть представлені в різних колекціях, і закордонними українцями будуть мати певний інтерес».

Організатор виставки, колекціонер робіт Михайла та Петра Піпанів, Петро Килимник вважає, мистецтво має бути доступне всім. Каже, дуже радіє, що Тернопільщина має таких талановитих митців, якими можна пишатися, адже і сам родом звідси.

ПЕТРО КИЛИМНИК, організатор виставки

«Я думаю, це саме головне в житті – робити добрі справи, і насолоджуватись дійсно хорошим мистецтвом. Я думаю, що ми з його сином дальше будем, і його колекції, і його сина колекції, і других художників, які в мене ще є, ми будем їздити по всьому світі, і дійсно, щоб наш Тернопіль знали не тільки в Україні (перебивка), щоб весь світ знав наше місто. А ви всі остальні, тернополяни, тільки допомагайте мені, і я всім скажу – велике спасибі».

Виставка творів батька та сина Піпанів у Тернополі триватиме протягом двох тижнів. Потім організатори планують виставляти колекції закордоном.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top