Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі співали великодні гаївки та водили «Кривий танець»

У Тернополі співали великодні гаївки та водили «Кривий танець»

У Тернополі відбулось щорічне великоднє дійство «Зав’яжемо вінець». Під час якого діти та молодь біля Архикатедрального собору співали гаївки, а потім «Кривим танцем» рушили до Козацького острівка, де продовжили свої забави.

РОКСОЛАНА, учасниця великоднього дійства «Зав’яжемо вінець»

«Ой дзвони дзвонять,

Хорти вовка гонять

По болотах, очеретах,

Де люди не ходять».

Окрім Роксоланки, на великоднє дійство «Зав’яжемо вінець» в поливаний понеділок прийшло кілька десятків дітей. Які спершу водили гаївки та співали веснянки біля Архикатедрального собору. А згодом рушили «Кривим танцем» через центр міста до Козацького острівка, що у парту «Топільче», де на них чекали виставка-ярмарок, ігри, ватра та інші забави.

ІРИНА ДРАГУЩАК, співорганізатор великоднього дійства «Зав’яжемо вінець»

«Ми щороку організовуємо таке великоднє дійство, прославляємо Бога, Україну нашими гаївками, нашими піснями. Бо традиції не повинні занедбуватися. Саме тут ми чуємося українцями. Ніде немає так, як тут, добре нам, особливо українцям. Можливо, це не відчує хтось інший, але ми тут чуємося як вдома, чуємося братами, сестрами. І тому нам це так подобається».

До «Кривого танцю» дітей приєднались також їхні батьки. Усі разом, взявшись на руки, живим потічком, як це називають організатори, пройшли центром міста. При цьому як малеча, так і дорослі продовжували співати веснянки.

МАРІЯ НАСИПАНА, співорганізатор великоднього дійства «Зав’яжемо вінець»

«Весело, потрібно свої традиції все-таки пам’ятати. Такий світлий день – Великдень. Це якраз такий захід, щоби сповна відчути це свято, це світло».

Організували великоднє дійство «Зав’яжемо вінець» молодіжні спільноти міста.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top