Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі традиційно відтворили в’їзд Ісуса в Єрусалим
У Тернополі традиційно відтворили в’їзд Ісуса в Єрусалим

У Тернополі традиційно відтворили в’їзд Ісуса в Єрусалим

У Тернополі відтворили урочистий в’їзд Ісуса у Єрусалим. Театралізоване дійство відбувається щороку у Вербну неділю. Акторами, за традицією, стали семінаристи духовної семінарії імені Патріарха Йосифа Сліпого.

МИХАЙЛО, учасник театралізованого дійства:

«На меті маємо показати, як це все проходило ще за життя Ісуса Христа. Щоб люди просто усвідомлювали, як це відбувалося».  

ВІТАЛІЙ, учасник театралізованого дійства:

«Саме з цього дня відбувається Страсний тиждень і відбувається помин страстей Христових. Святійший отець, Папа Римський Франциск, наголосив, щоб саме му ці дні ми задумалися про Ісуса Христа, щоби ми пригадали собі про те, що саме Він зійшов на землю задля нашого відкуплення, задля спасіння людського роду»..   

Учасники театралізованого дійства зображують відомі біблійні сцени: зустріч Ісуса з митарем Закхеєм, розгін торговців біля храму та в’їзд на ослику в місто, коли народ вітав Його, як царя. Традиція згадувати ті події, кажуть імпровізовані актори, не нова.

ВІТАЛІЙ, учасник театралізованого дійства:

«Ще древні християни, які служили у цей день Літургію, йшли на Оливну гору, і з Оливної гори йшли з пальмовими віттями, споминаючи у цей день пам’яті Ісуса Христа».  

Процесія пройшла від вулиці Руської до Архикатедрального собору. Супроводжували ходу діти, які встеляли шлях пелюстками квітів. Біля Катедри «Ісуса» зустрічали віряни та священнослужителі  на чолі з архиєпископом і митрополитом Василієм Семенюком.

ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський (УГКЦ):

«Ісусе, поглянь на нашу землю, на наш край, на Україну, благослови наш народ, дай мир, спокій. Дай, щоб вже більше не гинули кращі сини, цвіт нашої нації. Ісус казав: просіть, і дасться вам. І ми віримо, що Ісус вислухає наші молитви».    

По завершенні дійства відбулася Божествена Літургія.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top