Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі урочисто відправили юнаків на строкову службу

У Тернополі урочисто відправили юнаків на строкову службу

Перші відправлення весняного призову у військові частини розпочали з урочистостей. 60 юнакам, які вишукувались на плацу, міські та обласні очільники виголошували напутні слова, помолились за хлопців і священнослужителі. Усього на службу з Тернопільщини під час цього призову покличуть близько 600 строковиків, каже військовий комісар Володимир Катинський.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військкомату

«У зв’язку з тим, що практично 2 роки не було подачі мобілізаційних ресурсів, призов проводився, але подачі не було. Значить, це досить, я скажу, що немалий призов, хоча десь років 10 назад, зрозуміло, що подавали практично в 1.5-2 рази більше. Кількість до 600 чоловік. Сьогодні планується відправити 60 чоловік».

Проходити службу, каже обласний військовий комісар, хлопці будуть у Збройних силах України, Національній гвардії та в Державній службі спеціального транспорту. І про відправлення у зону АТО, запевняє Володимир Катинський, мова навіть не йде.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, військовий комісар Тернопільського обласного військкомату

«До лав Збройних сил, як і в минулі роки, проводиться ретельний відбір медичними комісіями і подаються здорові хлопці, готові служити, проходити строкову військову службу. І в подальшому після закінчення служби вони будуть зараховані до резерву, до лав Збройних сил України. За вказівкою Президента вони подаються у військові частині, де буде з ними проводитись вишкіл. І служити вони будуть суто у військових частинах. В зону Антитерористичної операції вони подаватись не повинні».

За службу в армії хвилюються і самі призовники. Відтак строковик Максим каже, де саме перебуватиме протягом майбутніх півтора роки не знає. Не впевнений хлопець також у тому, що хоче пов’язати своє життя із військовою справою.

МАКСИМ, призовник

«Звичайно, що потрібно. – Чим? – Тому що кожен чоловік повинен служити в армії. Трошки боюся, якщо чесно, переживаю, як бачите, говорю навіть невпевнено».

Більше за самих призовників хвилюються тільки їхні рідні, які протягом усієї урочистої частини не могли стримати сліз. Кажуть, дуже бояться, що хлопців непідготовлених відправлять на передову.

п. ОКСАНА, мати призовника

«– Син йде в армію. – А чого? Хвилюєтесь? – Так. Хай служить захищає свою країну».

ВАСИЛИНА, сестра призовника

«Так, хвилюємось, не знаємо, що його чекає. Він відслужить тих 1,5 роки, а потім прийде і можуть відправити в АТО. Не так хвилюємося за те, що йде до армії, як за те, щоб потім не пішов. Зараз страшно, страшно, але повинен. Він стає там чоловіком, стає мужчиною. Хтось повинен служити».

Це урочисте відправлення є одним із перших, каже військовий комісар Володимир Катинський, наступні проводитимуться протягом квітня та усього травня. І служитимуть хлопці у військових частинах різних областей України.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top