Ви знаходитесь: Головна / Новини / Центр міста прикрасили писанками

Центр міста прикрасили писанками

Доки весна не поспішає прикрашати квітами парки та сквери, тернопільські школярі зробили це за неї. Щоправда, виросли на деревах не квіти та листочки, а писанки.

КАТЯ ГЛОВА, учениця 3-ї школи:

«Погода не тішить нас своїм теплом таким. І досить вітряно, то ми сподіваємося, що, навіть, ось ці писанки, вони піднімуть настрій кожному жителю нашого міста. І вони подарують якийсь такий великодній справді настрій, тепло. І ця акція, вона була організована тернопільською міською радою і підтримана усіма тернопільськими школами. Тобто, кожна дитина, у кожній школі взяла участь і долучалася».

ОЛЕНА ШУЛЬ, учениця 3-ї школи:

«Ці яйця виконані в техніці витинанки, аплікації, малювання, рисунок. Тут застосовані традиційні символи українського писанкарства, а також оригінальні, сучасні символи, такі, як квіточки, українська символіка

Прикрасили писанками і дерева біля Катедри, а також сквер Кобзаря.

ВАСИЛЬ КАРМАЗИН, начальник управління культури та мистецтв міськради:

«Вибрали саме цю центральну алею нашого міста. Адже, по ній практично найбільше проходить наших тернополян, наших гостей міста, тих, хто просто прогулюється, відпочиває. Десь, напевно, біля 2000, а може й більше, бо ми їх не рахували, дуже багато зробили таких яєць. На звичайному форматі А3, і заламінували, для того, щоб погодні умови, різноманітні бувають, щоб вони довше втрималися».

Долучилися до ініціативи також студенти. Вони прикрасили дерева біля Театрального майдану справжніми писанками, крапанками та дряпанками. Кажуть, потрібно було два тижні аби їх намалювати.

МАРІЯ МАРКОВИЧ, доцент кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання ТНПУ ім. Гнатюка

«Студенти провели таку ініціативу ще минулого року. Тому наше перше писанкове дерево було створене біля Катедри минулого року, налічувало воно 420 писанок. Це писанкове дерево буде налічувати більше 1000 писанок. Писанки представлені тут з різних регіонів України. Це посадкове дерево свого роду може бути деревом єднання. Взагалі, в ідеалі ми це бачимо на наступні роки, що кожен свідомий тернополянин мав би за честь написати писанку і повісити його на дерево».

Прикрашатимуть місто  писанки до 26 квітня. В цих числах в місті проведуть фестиваль духовної пісні «Я там, де є благословення».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top