Ви знаходитесь: Головна / Новини / «Гурби-Антонівці» 2015 ім. В. Гарматія: «Леви» побороли «Вовків»

«Гурби-Антонівці» 2015 ім. В. Гарматія: «Леви» побороли «Вовків»

Цьогоріч взяти участь у найбільшій в Україні тереновій грі «Гурби-Антонівці» виявили бажання понад 600 молодих хлопців і дівчат. З них обрали близько 400, кажуть організатори. Усіх їх розділили на 3 команди. Курені «Вовків» і «Левів» стали суперниками. А загін диверсантів не давав їм сумувати, влаштовуючи різні випробування.

ІВАН КІШКА, голова «Молодіжного Націоналістичного Конгресу»

«Ця гра, вона служить для тих людей, які вагаються чи їхати їм воювати, чи йти їм служити. Бо тут вони можуть себе випробувати. Відчути, як це жити в лісі без наметів. Як самому забезпечити себе харчуванням. Як це відчувати якісь такі речі, які відчували упівці, які тут воювали 70 років назад».

Саме у цих лісах у 44-му відбувся бій між військами НКВС і бійцями УПА. Сили були не рівні. Перемогу здобули радянські війська, які спалили навколишні села – Гурби Тернопільської та Антонівці Рівненської областей. А місцевих жителів вивезли. Володимир Чермошенцев – один із упівців, якому вдалося вижити після тих драматичних подій. Каже, багато хлопців полягло у цих лісах.

ВОЛОДИМИР ЧЕРМОШЕНЦЕВ, ветеран Української повстанської армії

«З Криму мене взяли німці. В Дубно був пересильний пункт їх. І оставили Дубно. А нас звільнили, оце в 43-році тільки починалося УПА, нас звільнили уповці. Звільнили уповці і я попав в УПА. І в Антонівцях і в Стіжку воював. Воювали ми більше ночами. А утром нас літаками знищували».

Під час гри ворожі літаки не літають. Та життя можна втратити, якщо учасник загубить або з нього зірвуть нарукавну пов’язку. До слова, удари заборонені. Лише боротьба. За кожного «мертвого» нараховуються бали. Та найбільше вартує прапор суперника, який ховають у лісі. Переможцем стає команда з більшою кількістю балів.

ДМИТРО, учасник гри із загону диверсантів

«На сході такого, хотів сказати – мало, але його взагалі немає такого. Минулого року деякі знали, але не змогли приїхати. В цьому хотіли поїхати чоловік 15 як з Донецької, так і з Луганської області, але фізично просто не змогли. Дуже важко виїхати. Тим більше – молоді хлопці, і їх просто можуть забрати».

Беруть участь у грі і дівчата. Вони анітрохи хлопцям не поступаються.

ОКСАНА, учасниця гри з куреню «Левів»

«Тут не складно дівчині. Не дуже багато дівчин, тому тут я, як принцеса. Тут дівчата зібралися дуже сміливі та дають жару деяким хлопцям».

На спортивно-патріотичну гру в шумський ліс завітали й іноземці. Зокрема, білоруси. Кажуть, тут є чого повчитися.

ВЛАДІМІР, учасник гри з куреню «Вовків»

«Перш за ўсё досвед. Досвед арганізацыі, самаарганізацыі моладзі, досвед працы ў групе. Ну і які не які вайсковий досвед, які я тут, спадзяюся, будзе».

Цьогорічні «Гурби-Антонівці» присвятили пам’яті неодноразового учасника гри Володимира Гарматія. Минулого року він пішов воювати на Схід. На Луганщині свою нарукавну пов’язку він втратив назавжди.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top