Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Закупівельну вартість молока збільшуватимуть Прем’єр і його однопартійці

Закупівельну вартість молока збільшуватимуть Прем’єр і його однопартійці

Піднімати закупівельну вартість молока будуть народні депутати. На невелику ціну за молокопродукти скаржаться мешканці сіл нашої області. Своє звернення вони передали Прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку.

Більше 50 сільських голів Тернопільщини ініціювали звернення до Прем’єр-міністра та народних депутатів, аби ті підвищили закупівельну вартість молока. Підписи більше 2-х тисяч громадян, які підтримали прохання, передали в Тернопільську обласну організацію «Народного фронту». Голова осередку, народний депутат Роман Заставний каже, закупівля молока у селян за сьогоднішніми цінами виглядає смішно. Адже в цей же час вартість молока для фермерських господарств – у 2-3 рази вища.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Ситуація, де молоко коштує 1,5-2 грн., просто є неприпустимою на фоні простої мінеральної води, яка в декілька разів стає дорожчою. І до нас зверталися сільські голови, ініціювали збір підписів – це збір підписів і до народних депутатів, і до Прем’єр-міністра щодо підняття закупівельних цін. Попередньо прийнято рішення, що на розгляд Верховної Ради буде винесено проект рішення, де ціна буде встановлена на рівні 4-4,5 грн. А ми ініціюєм, що в осінньо-зимовий період, починаючи з 1 листопада, ця ціна сягала не менше 7 грн. за літр молока».

При закупівлі, наголошує Роман Заставний, не варто забувати і про базову жирність молока.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«На базі якої дуже серйозне зловживання зі сторони заготівельних організацій, де, умовно кажучи, йде перерахунок, сільське населення здає молоко з базовою жирністю значно вищою. І відповідно, ще й тут формується надприбуток. В законі треба передбачити чітку процедуру також і заготівлі, і фіксації цієї жирності. А в основному заробляють це: посередники, які займаються, і мережеві компанії, які так само займаються заготівлею».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top