Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Збиткові «Оріон» та «Універсал-авіа» можна буде приватизувати

Збиткові «Оріон» та «Універсал-авіа» можна буде приватизувати

Держпідприємства, які не приносять прибутку, можуть бути приватизовані. Так Уряд хоче відновити виробництво і отримати надходження в бюджет. Приватизувати 1200 держпідприємств, які не приносять прибутку, пропонує Уряд. Через збитковість цих структур держбюджет не отримує грошей. А нерідко навіть виділяє кошти, аби покрити мінуси в роботі таких фірм. З державної казни виплачують і зарплати працівникам цих підприємств. На Тернопільщині в числі збиткових: «Оріон», «Універсал-авіа», держчастка «Тернопільобленерго». Спірним залишається питання приватизації спиртових заводів, повідомив народний депутат Роман Заставний.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«Достатньо дискусійне питання, але достатньо справедливе. Тому що важливо, щоб не просто були продані ці підприємства. При продажі дуже важливо зберегти т.зв. соціальні пакети, щоб ми розуміли, потенційний інвестор, який придбає ці підприємства, не просто заплатить державі гроші, але він повинен взяти на себе і зобов’язання збереження профілю роботи підприємства, а також збереження кількості робочих місць, які є там на момент приватизації».

Кількість робочих місць після приватизації можуть і збільшувати, додає народний депутат. Відтак проблемним наразі залишається ставлення окремі політики до такої ініціативи.

РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України:

«На жаль, дуже багато політичних сил виступають категорично проти. Тому що за багато років вони сформували вертикаль, де просто перетворили ці державні підприємства на дійну корову, з якої стягуються кошти, застосовуються різні схеми вилучення коштів. І відтак ми розуміємо, що за рахунок саме цих підприємств ці люди і живуть».

Всього в Україні сьогодні зареєстровано близько 1400 держпідприємств. А прибутковими є трохи більше 200 із них.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top