Ви знаходитесь: Головна / Новини / Міста і села в Україні планують об’єднати в територіальні громади

Міста і села в Україні планують об’єднати в територіальні громади

Територіальна реформа, каже заступник голови Тернопільської облдержадміністрації, покликана вдосконалити територіальний устрій в державі та створити громади, які б самостійно забезпечували свої функціонування та розвиток.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА

«Ми хочемо, щоби це рішення було компромісне, щоби воно враховувало інтереси мешканців, з одного боку. З другого боку, щоби воно дало якийсь поштовх у розвитку цим нашим містечкам, селам і, скажемо, дозволило всім мешканцям без винятку отримати якісні адміністративні послуги».

Реформа, каже Леонід Бицюра, передбачає об’єднання міст і сіл у територіальні громади згідно з критеріями.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА

«Відстань доїзду між громадами фактично, законодавець дав обмеження 20 кілометрів. Пов’язано із наданням послуг по медицині або по невідкладним службам, та ж сама пожежна допомога. Ще один параметр – це наявність загальноосвітньої школи першого-третього ступенів».

Сільських рад і голів, каже Леонід Бицюра, як таких, не буде. Замість них кожне село обере свого старосту. Також, пояснює заступник голови ОДА, населені пункти мають об’єднатися навколо адміністративного центру територіальної громади. На цю роль можуть претендувати міста, села, обласні та районні центри.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник голови Тернопільської ОДА

«Ми вже мали змодельовану таку громаду Тернопільської області. Це було спочатку 39 громад, зараз ми виходимо на 26, можливо, там зміни є. Визначено ще потенційно 20 громад, які можуть потенційно бути адміністративними центрами об’єднаних громад».

Створити територіальну громаду прагне і село Байківці, що неподалік Тернополя. І об’єднати навколо себе воно має на меті тринадцять інших сіл.

АНАТОЛІЙ КУЛИК, Байковецький сільський голова

«По руслу річки Гнізної ми плануємо Дубівці, Шляхтянці, Лозова, Стигниківці, Гаї Шевченківські, Байківці, запропонували Смиківцям, а також запропонували Дубівці, Нижній Івачів, Верхній Івачів, Чистилів, Плотича, Великий Глубичок теж має намір об’єднатися до нас, Біла, Гаї Гречинські і Курники. Оці всі села і по розрахунку ми зможемо кожну територіальну громаду, яка об’єднається до нас, із власного бюджету кожного року вкладати не менше 2 мільйонів на розвиток місцевої інфраструктури».

До слова, об’єднатись у територіальні громади міста і села мають добровільно. Та не кожен населений пункт погоджується із цією реформою. Так було і в них, каже Байковецький сільський голова.

АНАТОЛІЙ КУЛИК, Байковецький сільський голова

«Вони логічно мислили, навіщо нам до себе брати когось, якщо ми ці кошти можемо використати на свою громаду і розвивати її набагато краще. З однієї позиції, це правильно. Але з іншої, рахую, що це неправильно. Тому повинен тут бути державницький підхід. Бо ці громади, які попали в зони неблизько біля міста Тернополя, де немає бюджетоутворюючих підприємств. І коли ми вели довгу дискусію, все-таки дійшли висновку, ми повинні запропонувати слабшим територіальним громадам влитись в нашу громаду, а ми готові через спільні проекти розвивати ті території».

Реформа, кажуть сільський голова і заступник голови облдержадміністрації, надає чимало переваг. Серед яких те, що територіальні громади зможуть самостійно розпоряджатися своїми коштами і матимуть більше повноважень. А це, у свою чергу, допоможе всім населеним пунктам повноцінно розвиватися. Скільки громад буде на Тернопільщині, каже Леонід Бицюра, знатимуть у червні, оскільки тоді інформацію мають подати на розгляд Верховної Ради.

Автор: Олена Юрик

1 коментар

  1. Валентина

    Працюємо в Тернополі, податки сплачуємо місту, таким чином залежимо від міського бюджету. Чому ж територіальний центр у Байківцях? Як при потребі до них дістатися? Їхати до Тернополя, “голосувати” на дорозі, на зупинках в надії, що хтось підкине,адже прямого сполучення немає. Повний абсурд. І взагалі, хто вирішував це питання за самих мешканців прилеглих до міста сіл? Щось подібне вже було з районною лікарнею, коли “безколісні”громадяни з-під Тернополя діставалися до міста, звідти — до Глибочка, Великих Бірок–і на це тратили півдня, а то й день. Чи може, думки мешканців сіл нічого не значать і все вирішено без них? Від с. Гаї Шевченківські до с. Байківці прямого сполучення нема–і це для нас буде новий головний біль. Швидка допомога знаходиться в Шляхтинцях, але належних послуг не надає, бо недосвідчений персонал, і направляє в місто. Чому ж тоді нас не приєднують до міста???? Якщо б так зробили, то зекономили б на непотрібній “Швидкій”, яка так само довго їде, як і міська, але користі з неї 0.

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top