Ви знаходитесь: Головна / Новини / На 95-річчя Слави Стецько – пам’ять і квіти

На 95-річчя Слави Стецько – пам’ять і квіти

На бульварі Т. Г. Шевченка лунав марш українських націоналістів. Люди згадували Славу Стецько і несли квіти до її пам’ятного барельєфа. Сьогодні жінці могло б виповнитися 95 років. Народившись на Тернопільщині, пані Слава побачила весь світ. Адже життя націоналістки було дуже насиченим.

ІГОР ОЛЕЩУК, старший науковий співробітник історично-меморіального музею політичних в’язнів 

«А коли попала в 44-му році на еміграцію, вона дуже допомагала Ярославові Стецько, який очолив Антибільшовицький блок народів. Біля 50-ти років вони об’їздили весь світ. Вони зустрічались з керівниками багатьох держав, в тому числі з президентами Америки. Вони дуже багато допомогли українській державі для того, щоб повалити цей комуністичний режим».

Після отримання Україною незалежності, Слава Стецько повертається додому. Вже тут стає головою ОУН(б) і депутатом Верховної Ради трьох скликань.

ВОЛОДИМИР ТКАЧ, голова ТОО «Конгрес Українських Націоналістів» 

«Їй було таке притаманне дуже таке галицьке почуття гумору. Вона вміла жартувати. Я пам’ятаю, як вона виступала, відкривала сесію Верховної Ради. Комуністи тоді обклеїли всю сесійну залу: на кожне крісло народному депутату проти неї листівки. Вона так подивилася, так якось саркастично сказала: ви знаєте, мені їх жаль і як людей і як політиків, адже вони живуть минулим».

Міський голова Тернополя Сергій Надал називає Славу Стецько жінкою цілої епохи. Адже сьогодні вона своїм прикладом надихає і сучасних борців за незалежність України.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Для мене особисто було дуже вражаючим те, що за все життя ні Ярослав Стецько, ні Слава Стецько не прийняли громадянства якоїсь країни. Вони все життя були особами без громадянства, при цьому всьому пам’ятаючи, що вони є українці. Славу Стецько називали найбільшим борцем проти радянської влади, проти Радянського Союзу. Її називали головною бандерівкою, головною націоналісткою. Не усвідомлюючи при цьому, що це, напевно, було для неї найбільшим визнанням».

Свою принциповість і бажання бачити Україну незалежною Слава Стецько пронесла через усе життя. На 95-ий день народження соратники націоналістки підготували їй подарунок.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Від імені обласної державної адміністрації ми звернулися до Президента, Петра Олексійовича Порошенка, щодо необхідності присвоєння Славі Стецько Героя України… посмертно. Це була ініціатива «Конгресу Українських Націоналістів».

Також квіти символічно поклали до пам’ятника чоловікові та соратникові Слави – Ярославу Стецьку.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top