Ви знаходитесь: Головна / Новини / Пам’ятний стенд у школі присвятили бійцю, який загинув на Сході

Пам’ятний стенд у школі присвятили бійцю, який загинув на Сході

Тернополянин Віталій Лотоцький був бійцем 128-ї гірничо-піхотної бригади і загинув наприкінці лютого цього року під Дебальцево. Сьогодні у школі, де він провчився 10 років, урочисто відкрили меморіальний стенд, присвячений його пам’яті. Вчителі, які знали Віталія з дитинства, згадують його як хорошу дитину і кажуть, пам’ятний стенд – це найменше, що могли зробити.

ОЛЕГ КЛИМЧУК, директор Тернопільської ЗОШ №22

«Завжди був усміхнений, веселий, море друзів… Ну, самі приємні спогади… Ну, але даний захід, це робилося з одною тільки метою – відчуваючи горе матері… Дуже незвично, і дуже неприємно, коли про тих людей забувають».

ЛЮДМИЛА ФІЧКА, вчитель біології

«Віталій був спокійна дитина, гарна, вихована дитина. Ви знаєте, як я тільки прочитала в Інтернеті перше, що він поранений… зараз… мені перед очима зразу та дитина стала… таку мав родимку він на лиці… і тоді вже думаю: хоть би та дитина жива залишилася…»

На жаль, сподівання вчительки не здійснились. Друзі кажуть, чоловік мав гостре відчуття справедливості та не міг залишатися осторонь ситуації в Україні. Зі слів мами Віталія, її син, вже будучи пораненим, намагався вивезти побратимів з поля бою. Ця спроба стала останньою в його житті. Незважаючи на те, що Віталій Лотоцький мав чималий військовий досвід – свого часу був миротворцем в Іраку, життя не вдалось зберегти саме на рідній землі.

НАТАЛЯ ДУБИНА, однокласниця Віталія 

«Коли в нас була зустріч з однокласниками, він воював в Іраку, і коли ми розмовляли на цю тему, чи він піде дальше, він каже: «Нє, мама сховала документи, не відпускає мене». І коли він пішов в АТО – це для нас було дуже великою новиною. Дуже важко на це було все дивитися. Тому що це одне діло, коли ти не знаєш людину, а коли ти з людиною провчився і якийсь період дружив, це дуже важко – зустрічати вже тіло…»

Вшанувати пам’ять Віталія Лотоцького прийшли і однокласники, і друзі, і представники влади.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Друзі, я думаю, що сьогодні було би доречно, а воно так і буде, щоб подібні дошки пам’яті були у всіх, без винятку, школах України. Щоб ми пам’ятали тих хлопців, котрі віддали з Небесної Сотні свої життя за наші цінності, і ті, котрі віддали свої життя за державу Україна. Я впевнений в тому, що нагорода, на жаль, посмертно, і дійде до Віталія».

Мама Віталія, зі слізьми на очах, дякувала присутнім та просила не забувати сина. До слова, меморіальний стенд пам’яті Віталія Лотоцького встановили поруч із стендом, присвяченим Небесній Сотні.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top