Ви знаходитесь: Головна / Новини / Повідомляючи, що родичі в біді, шахраї вимагають у пенсіонерів гроші

Повідомляючи, що родичі в біді, шахраї вимагають у пенсіонерів гроші

Повідомивши, що родич в біді, у 80-річної пенсіонерки виманили 3 тисячі гривень. Жінці подзвонив невідомий, від імені сина племінниці сказав, що потрапив в аварію, і попросив чималу суму грошей. Що її обманюють, пенсіонерка і подумати не могла. Каже, так злякалась за сина племінниці, що навіть голос, який повідомив про аварію, здався їй знайомим.

ЯРОСЛАВА ХОМУЛЯК, потерпіла

«Я порахувала гроші. Лишила собі 500 гривень. Три тисячі можу йому віддати. І все. «Там зараз підїде», – там по телефону сказав. Він під’їхав, я винесла гроші. Такий не дуже високий був хлопець. Взяв ті гроші і бігом вниз полетів».

Про те, що її ошукали пенсіонерка дізналась уже наступного дня, коли в гості до неї завітала племінниця.

ОЛЬГА ЛЮБІНСЬКА, племінниця потерпілої

«Я приходжу сьогодні. І вона мені зразу каже, що сталось з моїм сином, що сталось. Я кажу, нічого не сталось. Як ні, каже. Вчора подзвонив до мене він, каже, що попав в аварію, треба 15 тисяч. Ну, я зразу взяла телефон і подзвонила до сина, до родичів і визвала міліцію».

Як стало відомо вже потім, псевдо-племінник спершу попросив 15 тисяч гривень, але, дізнавшись, що такої суми у пенсіонерки немає, погодився і на три.

ЯРОСЛАВА ХОМУЛЯК, потерпіла

«Розумієте, я думала, що люди чесні. І я не думала такого, щоб так прийшов і… Мені вже 80-й рік. Я ще такого не бачила. Я жила не в одному місті. Я і в Америку їздила, але я людям вірила. Люди мені, а я людям вірила».

Хто міг видати себе за нього і таким чином обдурити тітку, не знає і сам племінник.

ТАРАС ЛЮБІНСЬКИЙ, родич потерпілої

«Вчора вечором з роботи виїхав, і в той час не було, і не дзвонив сюди. І так по своїх знайомих продумав, вчора ніби не спілкувався так ні з ким. А так багато в мене знайомих знають, що в мене є машина, що тітка є».

Такий спосіб шахрайства є досить поширеним, кажуть у міліції. Оскільки через стрес люди не в змозі адекватно оцінити ситуацію.

МИХАЙЛО КОЗЮК, керівник сектору психологічного забезпечення УМВСУ в області

«Шляхом постійного психологічного тиску чи психологічної атаки не дають можливості швидко вийти зі стресової ситуації. Шахраї ведуть діалог так, щоб потерпілі не мали жодного шансу обдумати ситуацію, з кимсь порадитися, проаналізувати наслідки своїх дій чи задати будь-кому якесь питання. Щоб людина не вступила у контакт ще з кимсь та не вийшла із-під контролю афериста, наполегливо просять не погіршувати і так нібито складну ситуацію родича. Для цього вимагають не відключати мобільний телефон, ні в якому разі ні з ким не спілкуватися, просити порад або відволікатися».

Якщо ж ви опинитесь у подібній ситуації, не панікуйте і не поспішайте виконувати умови аферистів. У міліції радять в такому випадку уточнити якомога більше деталей та обов’язково перепитати ім’я та прізвище свого родича. Усю отриману інформацію перевірте за номером «102», не забувайте також подзвонити так званим потерпілим.

(За матеріалами ВЗГ УМВСУ в Тернопільській області)

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top