Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Представникам ОСББ розповіли про способи енергозбереження

Представникам ОСББ розповіли про способи енергозбереження

В рамках американського проекту з енергетичних реформ в різних містах України провели чимало заходів із термомодернізації. Досвід Львова, Івано-Франківська та Луцька тепер вирішили передати Тернополю. Для представників ОСББ провели тематичний семінар. Адже, питання енергоефективних заходів у нашому місті є чи не першочерговим.

АНДРІЙ МІЦКАН, заст. директора проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа» в Україні:

«Наші будинки в середньому от в місті Тернопіль, або інші міста, Львів. Споживання енергії на квадратний метр десь від 200 до 250 кВтгод/м2 в рік. А у Європі сьогодні ця цифра сягає десь 70-80 кВтгод/м2 в рік. Тобто, в нас получається, що наші будинки є десь рази в три менш ефективні, ніж в наших сусідів, в Європі».

Андрій Міцкан рекомендує, в першу чергу, провести енергоаудит житлової будівлі.

АНДРІЙ МІЦКАН, заст. директора проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа» в Україні:

«Для того, щоб зробити правильні заходи в будинку багатоквартирному, треба зрозуміти, це як ви приходите, кажете, в мене ось тут щось болить, до лікаря. А лікар може сказати, який діагноз, що робити саме, щоб лікувальну програму зробити. І так само наші фахівці, коли ми приїжджаємо, в нас є команда інженерів, які приїжджають до міста, роблять енергоаудит, допомагають робити енергоаудити, і таким чином, з’ясовують, що треба в цьому будинку робити першочергово».

Варіантів термомодернізації, каже експерт, чимало: від утеплення стін, дахів, заміни вікон до встановлення систем обліку та автоматичного регулювання теплоносія. Для прикладу, використання індивідуальних теплових пунктів економить близько 20% енергії.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Економія енергоресурсів в Україні зараз стратегічна задача не тільки для ОСББ, для кожного будинку чи мешканця, а й для держави. То, відповідно, щоб виконати ці заходи, потрібні фінансові ресурси. От на цьому семінарі, буде обговорена і показана на прикладі, зокрема, на прикладі Львова, на прикладі Луцька, як можна здобути кошти, отримати кошти, кредитні кошти, відшкодування держава частину робить, для того, щоб виконати заходи по термомодернізації будівель».

Владислав Стемковський каже, є чимало фінансових інструментів та джерел для покриття витрат на теплозбереження. Про них мають знати якомога більше представників ОСББ Тернополя. Тому, через кілька днів проведуть ще один семінар, присвячений фінансовим аспектам енергоефективних заходів.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top