Ви знаходитесь: Головна / Новини / При Тернопільсько-Зборівській архиєпархії призначили єпископа-помічника

При Тернопільсько-Зборівській архиєпархії призначили єпископа-помічника

При Тернопільсько-Зборівській архиєпархії призначили єпископа-помічника. Ним став Теодор Мартинюк. Родом отець з Івано-Франківської області, освіту здобував в Україні, Польщі та Італії. Зараз викладає східне канонічне право у Папському Східному Інституті в Римі.

Із Тернопільщиною його багато пов’язує, каже новопризначений єпископ-помічник Теодор Мартинюк, зокрема це Кременецький педагогічний коледж, у якому навчався. До того ж, розповідає отець, чимало його друзів-монахів із Святоуспенської Унівської Лаври, у яку вступив після коледжу, родом із нашої області. Зараз, каже єпископ-помічник, Бог знову привів його на Тернопільщину.

ТЕОДОР (ТАРАС) МАРТИНЮК, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Сам термін «єпископ-помічник» сам про себе говорить. Тобто головним завданням є допомога єпархіальному єпископові. Другим завданням єпископа-помічника є виконання тих планів, зокрема душпастирських планів. І третє завдання, яке переді мною бачу, це те, що ціла наша Церква поставила перед собою певні завдання в стратегії, яка називається стратегія розвитку Церкви 2020 року».

А ще, каже новопризначений єпископ-помічник, він хоче відвідати якомога більше парафій та познайомитись із прихожанами. Та спершу у Зарваниці в четвер і п’ятницю відбудуться відповідно Чин архиєрейського найменування отця і архиєрейська хіротонія.

ВІТАЛІЙ КОЗАК, синкел Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«Перший день, четвер, це на великій вечірній буде номінація єпископа, наречення так зване. Другий день, о 10 годині відбудеться Божественна літургія в соборі Зарваницької Матері Божої, на якій відбудеться сама хіротонія рукоположення у сан єпископа трьома іншими єпископами».

Також під час прес-конференції єпископ-помічник представив свій герб. Усі елементи, каже Теодор Мартинюк, символічні та пов’язані з його життям і служінням Богу.

ТЕОДОР (ТАРАС) МАРТИНЮК, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ

«У центрі є хрест, який розділяє цей щит на чотири частини. З лівого боку від вас є зображена Пресвята Богородиця, Унівська ікона Пресвятої Богородиці. З лівого боку від щитотримача, з правого боку від вас, є зображений дерев’яний храм святого пророка Іллі. Перший раз я до нього потрапив, коли був в 3 класі. Це був музей атеїзму. З лівого боку від вас, у верхньому правому куті від щитотримача, є зображений святий Іван Хреститель. А з правого боку від вас, в тому верхньому правому куті щитотримача є зображений святий Теодор Студит, я ношу його ім’я».

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top