Ви знаходитесь: Головна / Новини / Територіальна реформа змінить межі районів Тернопільщини

Територіальна реформа змінить межі районів Тернопільщини

Територіальна реформа областей за задумом покликана змінити систему управління в цілому по всій країні. Її суть, полягає у перерозподілі районів на окремі територіальні громади, які будуть підпорядковуватися не обласному центру, а безпосередньо Києву.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ у Тернопільській області:

 «Ота закорусла система, яка існувала в Україні протягом багатьох років, це п’ятирівнева система управління державою чи владою. Вона зникає, сьогодні на її місце приходить трирівнева, тобто два рівні, ми із цієї системи викидаємо. Це викидаємо сільські ради і адміністрування районних державних адміністрацій».

АНАТОЛІЙ КУЛИК, сільський голова с. Байківці:

«Управляти громадою буде обраний керівник об’єднаної територіальної громади, де вибирати його будуть вся громада і ті населені пункти, які увійдуть в цю громаду. Крім цього, кожний населений пункт, не залежно від того, маленький чи великий, він буде обирати свого старосту і будуть обирати депутатів. Оце є та група людей, яка буде формувати політику розвитку території».

Початковий проект реформування розробила робоча група, він має назву: Перспективний план формування територій громад області. У квітні Уряд прийняв методику та критерії, за якими об’єднання сіл, селищ та міст у, так звані, територіальні громади – можливе. Це вимоги щодо кількості населених пунктів, обсягу доходів, наявності інфраструктури та площі території.

ІВАН БАБІЙЧУК, в. о. заступника голови Тернопільської ОДА:

«Демографічне правило: про те, що в центрі громади має бути загальноосвітня школа, І-ІІІ ступенів, в якій повинно навчатися не менше 250 дітей. І в цьому населеному пункті має бути 100 дітей дошкільного віку. Правило по інфраструктурі, що в населеному пункті повинні бути об’єкти, які можуть використовуватися, як приміщення для надання певних адміністративних послуг. Приміщення для правоохоронних органів, приміщення для казначейства, приміщення для цілого комплексу державних  функцій, які повинні надаватися в цьому центрі громади».

Таким чином, відповідно до визначених Урядом критеріїв в Тернопільській області можливе утворення наразі 35 територіальних громад.

ІВАН БАБІЙЧУК, в. о. заступника голови Тернопільської ОДА:

 «Пропонується Бережанська громада, Борщівська, Скала-Подільська, Мельнице-Подільська, Бучацька, Золотопотіцька, Гусятинська, Копичинецька, Хоростківська, Заліщицька, Товстеньківська, Збаразька, Вишнівецька, Зборівська, Залозецька, Козівська, Кременецька, Почаївська, Лановецька, Монастириська, Підволочиська, Скалацька Підгаєцька, Теребовлянська, Микулинецька, Тернопільська, Байковецька, Великобірківська, Великогаївська, Мишковицька, Чортківська, Білобожницька, Нагірянська, Шумська, Великодедиркальська».

Розробники Перспективного плану формування територій громад області кажуть, варіант не остаточний, після численних обговорень із населенням, до нього внесуть відповідні корективи. Лише тоді, Кабінет Міністрів такий проект плану затвердить. Що ж до фінансової сторони, то за словами Івана Бабійчука, територіальні громади безпосередньо із центрального бюджету отримуватимуть додаткові кошти, на відміну від тих населених пунктів, які об’єднуватися не захочуть.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

1 коментар

  1. На мою думку, якщо все, що написано в статті «10 фактів про гроші після територіальної реформи» буде дійсно втілено в життя – то хто саме буде бенефіціаром, не викликає жодних сумнівів:
    http://ye.ua/news/news_23318.html

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top