Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополянам показали побут бійців у селищі Троїцьке
Тернополянам показали побут бійців у селищі Троїцьке

Тернополянам показали побут бійців у селищі Троїцьке

Розбиті та порожні будинки, зачинені магазини та інші заклади соціальної сфери – саме так зустрічає селище Троїцьке Луганської області приїжджих. В результаті бойових дій пошкодили електропідстанцію та кілька кілометрів ліній електропередач. Тому вже не один  місяць тут немає світла. До початку неоголошеної війни у Троїцькому проживало близько двох тисяч людей. Однак через часті обстріли та вибухи мешканці виїхали,  а тих, що залишилося не  більше двох сотень. Наші бійці із зведеного загону працівників міліції Тернопільщини оселилися в одному з покинутих будинків.

ВОЛОДИМИР ЗАХАРЕВИЧ, заст. командира спецпідрозділу «Грифон» УМВСУ в Тернопільській області:

«Це наша кімната №1, світло буває дуже рідко, тому що світло постійно вибиває. Два чоловіка тут поміщалося у нас. Це наша спальня. Тут люди наші відпочивали після наряду. 6 місць. Хата глиняна, старенька, вікна закриті ставнями. Отаке в нас приміщення. – Миші бігали? – Не то, що миші, але і криси були. Старалися труїти».

Неподалік житла правоохоронці облаштували бліндаж. Допомагали у цьому військовослужбовці. Володимир Захаревич розповідає, обстрілюють Троїцьке бойовики переважно після шостої вечора.

ВОЛОДИМИР ЗАХАРЕВИЧ, заст. командира спецпідрозділу «Грифон» УМВСУ в Тернопільській області:

 «Оце бліндаж в середині, верхній шар колоди, тримає їх опора хороша. Також робили своїми силами, це з військовими, з 15-м батальйоном Сумським. Зверху йде покриття землі, слідуючий слой йде битонні плити. Ну, думаємо, на всякий пожарний, від міномета спасе. Ну, від граду, звичайно, важко. Входи також вириті нормально, спочатку були вириті прямо, то їх переробили на боки, щоб в разі чого осколки не попадали і не поранили».

За період несення служби в Троїцькому, хлопці встигли потоваришувати із деякими сусідами.

ВОЛОДИМИР, житель с. Троїцьке:

«Хлопці нормальні, здружилися. Вони до нас ходять, ми до них в гості. Поганого тут нема нічого»

НІНА, жителька с. Троїцьке:

«На них обіди немає, ми тільки за них, вони наші рятівники. По кожній справі ми до них біжимо, і вони нас словом добрим піддержують, і поділяться, і ми з ними ділимося домашнім там чи пиріжків напечемо, хороші хлопці і солдати не погані».

Єдине бажання місцевого населення – щоб припинилася війна та запанував мир. Проте, кажуть правоохоронці, не всі у Троїцькому налаштовані позитивно. Багато хто й досі за Росію.

ВОЛОДИМИР ЗАХАРЕВИЧ, заст. командира спецпідрозділу «Грифон» УМВСУ в Тернопільській області:

 «Більшість мешканців підтримують не то що сепаратистів, а Росію. Не бачать вони майбутнього свого в Україні, хоча є хороші люди які підтримують нас і помагали нам. Ну а в більшості люди, напевно, зомбовані, надіються, що щось в них буде краще хоча в майбутньому побачимо».

Тернопільські хлопці зізнаються, коли повертаються додому на ротацію, найбільше мріють про те, щоб і ще раз прощатись з рідними їм не довелося.

 

 За матеріалами ВЗГ УМВСУ в Тернопільській області

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top