Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Тернополяни вшанували пам’ять жертв політичних репресій

У Тернополі відбувся мітинг-реквієм та панахида до Дня пам’яті жертв політичних репресій. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, кого не оминули ув’язнення, тортури та смерть за Україну. Роман Ванчура – один із тих, кому це пекло довелося пройти. Ще будучи підлітком він долучився до боротьби із енкаведистами у підпіллі. В день пам’яті жертв політичних репресій чоловік із болем згадує пережите.

РОМАН ВАНЧУРА, голова братства ОУН-УПА Подільського краю «Лисоня»

«Мені тяжко говорити, знаєте, бо я втратив багато друзів, таких, що я їх знав. Котрі поклали голови. І, навіть, могил їх нема, нема. Бо НКВД ховали в дебрях, в лісах, щоб, навіть, могил їх не було, щоб сліду не було з них. В цьому приміщені, де зараз Спілка політв’язнів репресованих. Я тут також особисто пробув 8 місяців в тих підвалах. Потім в Казахстані відбував. Але Богу дякувати я вернувся, мені Бог допоміг і я вернувся».

Спільну молитву у пам’ять про жертв терору, разом із священнослужителями склали громадськість та керівництво Тернопільщини.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Пам’ятаючи багато-багато поколінь борців, котрі віддавали життя за Україну, а їх обчислювалося міліонами. А ця тюрма, котра знаходиться тут, під нашими ногами ,пропустила через себе цілий конвеєр смерті. Має заставити нас задуматися над тим, заради чого ми живемо. Бо сьогодні зміна свідомості кожного з нас – це є той виклик, який сьогодні стоїть перед нами».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Вони сьогодні, їхній героїзм, їхні жертви дають натхнення нам, для нової боротьби. Вони сьогодні дають натхнення тим хлопцям, які стоять на передовій в окопах. Найкращим пам’ятником всім їм буде розбудова і створення єдиної, сильної, могутньої української держави».

Учасники мітингу-реквієму  також традиційно поклали квіти до меморіальної дошки жертвам політичних репресій.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top