Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни відзначили Героїв

Тернополяни відзначили Героїв

Свято Героїв українці відзначають понад сім десятиліть. У цей день вшановують борців за волю України, лицарів Київської Русі, козаків, опришків, УСС, вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Та боротьба, яка була за незалежність України велась чому? Тому, що кожен мав з кого взяти приклад. Повстанці, брали приклад з Січових Стрільців, з них брали приклад герої-шестидесятники, вірні підпільної церкви. На них потім дивилися ті, хто в 90-х роках ХХ століття робили Національно-визвольний рух, завдяки якому здобули незалежність. Сьогодні, ми маємо нових героїв. Це хлопці, герої-майданівці, це хлопці, які сьогодні гинуть та воюють на передовій і вони вже будуть натхненниками для наших прийдешніх поколінь». 

Тиcячi тepнoпoлян, як і в інших містах країни, пройшлися y вишивaнкaх велелюдною ходою. Очолили колону керівники міста та області. Під час маршу мoлoдь poзгopнyлa чepвoнo-чopний прапор, люди співали патріотичні пісні та вигукували «Слава Україні!». Кажуть, хода у вишиванці особливо піднімає патріотичний дух.

НАТАЛЯ, школярка:

«Вишивала мені мама, трошки потрібно було потрудитися, але це цього варто. Вона сама мені вибрала, і сказала, що справжня українка повинна мати справжню українську сорочку».

Тернополянка Мирослава розповідає, свою сорочку вишила ще в студентські роки. Тоді тема України була заборонена, але на екзамени в університет вона любила ходити у вишиванці.

МИРОСЛАВА, тернополянка:

«Це насправді для нас символ український, це душа, це оберіг, це те, що нас всіх об’єднує, як націю».

Після ходи у вишиванках, урочистості продовжилися на Театральному майдані. Там відбулося віче, участь в якому взяв і очільник ВО «Свобода» Олег Тягнибок. За його словами, сьогодні це свято має особливий зміст.

ОЛЕГ ТЯГНИБОК, лідер партії «Свобода»:

«Для нас українців сучасників сьогодні є дуже важливо пам’ятати своє минуле, але зрештою і розуміти, що ми зараз є творцями сьогодення. І маємо пам’ятати, що смерть тих героїв і Небесної Сотні, смерть героїв російсько-української війни, вона не повинна бути марною. Ми повинні вшанувати їхню пам’ять і повинні добитися того, чого добивалися вони».

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top