Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернополяни укріплюють лінію фронту

Тернополяни укріплюють лінію фронту

Вже понад два тижні тернопільські будівельники займаються укріпленням барикад вздовж лінії фронту у зоні АТО. Завершити будівництво фортифікаційних споруд планують до 25 травня цього року.

На виконання доручення Президента області України мають спільно збудувати близько 300 фортифікаційних споруд. Їх зведуть у зоні, що розділяє територію, підконтрольну нашим військовим, від тієї, на яку мають вплив так звані «ополченці». За Тернопільщиною закріпили зведення барикад на чотирьох об’єктах у двох населених пунктах Луганщини – місті Попасна та селі Золоте. За словами голови облдержадміністрації Степана Барни, план мають намір виконати до 25 травня.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Кожен об’єкт складає від півтора до трьох з половиною кілометрів в довжину і приблизно п’ятсот – вісімсот метрів в глиб території. Всі ці об’єкти, вони, зрозуміло, що в ближчому часі будуть укріплятися за допомогою лісу. Думаю, що план виконання від 15 до 25 травня ми виконаєм успішно і Тернопільщина зможе показати всій країні, що ми здатні долучитися також до оборони нашої територіальної цілісності».

Відповідальність за зведення барикад взяли на себе тернопільські підприємства та будівельні компанії. Для цього вони надали робітників та матеріали. У зону розмежування вже привезли необхідні деревину та техніку.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Всі технічні засоби закріплені за базовими фірмами та іншими, меншими, будівельними компаніями, котрі долучилися до будівництва цих фортифікаційних споруд. Їх більше десяти з Тернопільської області, які тут працюють. Деревину ми веземо з наших лісів, з Тернопільщини. Хочу зазначити, що ціна лісу, котрий в Тернопільській області є найдешевшою. Це дає можливість достатньо серйозно зекономити на будівництві фортифікаційних споруд. До цього долучилися і лісничі, і господарства Тернопільщини».

Наша знімальна група побувалa в селі Золоте. Тут робота кипить, а ворог дихає в спину. Вже з позицій ведення будівництва можна розгледіти укриття сепаратистів. Щоб робітникам в таких екстремальних умовах працювалося спокійніше, оборону тримають українські військові. Вони кажуть, навіть попри те, що обстріли порідшали і наступило так зване «перемир’я», уваги з рубежів не спускають.

позивний «МАКС», командир опорного пункту с. Золоте

«Скажем так, реальное, расстояние, где реально враг находится, в районе, где то 5 километров. Есть точки наблюдательные в районе 3 километров, по-разному. Дело в том, что если тут видно, то вон, за бугром уже находиться противник. Ну и мы тут находимся, чтобы его не пропустить дальше. Тернополь помогает нам, скажем, здесь более серьезно укрепиться, чтоб сохранить жизни людей, чтобы сохранить свою жизнь, чтоб все вернулись домой здоровые и живые»

До слова, кожна область повинна виконати свій, раніше затверджений Президентом, план зведення оборонних споруд, кількість яких варіюється в залежності від відстані до зони АТО. Наприклад, найбільший обсяг об’єктів мають Харківська та Дніпропетровська області, їх аж понад 100. Але справа тут, напевне, не в кількості, а якраз в тому, що кожен регіон має змогу долучитися до оборони нашої держави.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top