Ви знаходитесь: Головна / Новини / Тернопільських учнів вчили, як поводитися на дорозі
Тернопільських учнів вчили, як поводитися на дорозі

Тернопільських учнів вчили, як поводитися на дорозі

Учнів міської школи номер 19 навчали переходити дорогу по «зебрі» та розпізнавати знаки. Нагадати дітям, як правильно поводити себе на дорозі, вирішили в громадській організації «Об’єднання «Самопоміч». Її активісти кажуть: започаткувати спільно з Державтоінспекцією проект під назвою «Безпечне місто» спонукала сумна статистика.

АНДРІЙ ГРИЦИШИН, керівник міської ГО «Об’єднання «Самопоміч»:

«Ми проаналізували статистику. За минулий рік в Україні загинуло в ДТП близько 4 з половиною тисячі людей. Понад 32 тисячі отримали травми. Тому, відповідно, ми вирішили починати реалізовувати такий проект. І, знову ж таки, зі статистики випливає, що найвразливіша частина учасників дорожнього руху – це пішоходи. І, за статистикою, знову ж таки, кожна десята ДТП в Україні відбувається за участю дитини. Тому, відповідно, почали реалізовувати цю програму».  

АНДРІЙ НАМАКА, член ГО «Об’єднання «Самопоміч»:

«програма складена спеціально в ігровій формі, бо всі ми знаємо, що діти, коли граються і коли поряд такі самі, як вони, вони набагато краще сприймають матеріал. Тому що коли діти виходять на дорогу і бачать цей рух машин, вони можуть розгубитися. Для того, щоб вони не розгубилися, робиться ця програма».

Хоч маленькі, та вже знають, для чого потрібно дотримуватися правил дорожнього руху. Своїми знаннями школярі поділилися і з нами.

ЯНА, 6 років:

«Тому що може статися аварія, тому що на тебе може наїхати машина. Ще щось може трапитись з тобою. Я дізналася, що, коли переходиш пішохідний перехід, не можна гратися. Ще, коли водій слухає музику або говорить по телефону, може статися аварія. Ще не можна гратися на телефоні, якщо ти переходиш пішохідний перехід».

БОГДАН, 6 років:

«Якщо ти не дотримаєшся, то ти попадеш в лікарню. А той, хто в машині, той може вдаритись об руль, може потекти кров з носа».

СТЕФАНІЯ КРИЖАНІВСЬКА, заступник директора з навчально-виховної роботи ТЗОШ № 19:

«Дуже гарно практичні заняття провели дівчатка-тренери. Діти із задоволенням слухали. Я думаю, що цей захід принесе велику користь для наших малят. Хотілось би, щоб почастіше приходили до нас і проводили такі заходи».

Подібні навчання, кажуть в громадській організації, мають намір провести у всіх школах Тернополя. Програма, наголошують активісти, є довготривалою, і включає, окрім занять з дітьми, ще низку різноманітних заходів,  орієнтованих як на пішоходів, так і на водіїв.

 

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top