Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі батьки та працівники дитсадка повстали проти завідувача

У Тернополі батьки та працівники дитсадка повстали проти завідувача

У Тернополі працівники та батьки вихованців одного з дитсадків повстали проти завідувача. Жінку звільнили у липні минулого року. Після кількамісячної тяганини її поновив на посаді міськрайонний суд. Втім, у дитсадку з таким рішенням не згодні.

ГАЛИНА СЕМЕГЕН, голова профспілки ДНЗ №9:

«Нас постійно принижували, постійно погрожували нам звільненням, якщо ми чогось не виконували чи ще там. Коли на лікарняний – не можна було йти. Також, ходили на курси дівчата – їм не оплачувались курси. Постійно крики. Кожного дня хтось мусів плакати в садочку. Пропрацювали рік без неї – в нас зовсім інакша позитивна атмосфера в садочку».

МИРОСЛАВА БОЙКО, старша медсестра ДНЗ №9:

«Постійні погрози, лякання щодо звільнення. В мене дитина була в реанімації, дочка. Я попала туди в лікарню. Нас тероризували, тут перевірки були, які викликала завідуюча сама на себе безкінечні, і з Києва, і з Тернополя. І я кажу, що в мене дитина в лікарні, я йду на лікарняний. А вона каже – тільки вийдеш з лікарняного, я тебе зразу звільню».  

СВІТЛАНА СЛОНЕЦЬКА, в. о. завідувача ДНЗ №9:

«Ми будемо виступати проти рішення судді. А на даний час, оскільки суд вирішив поновити її негайно, ми протестуємо проти її повернення на роботу і не впустимо її в заклад».

Також, кажуть працівники дошкільного закладу, в знак протесту вже написали заяви на звільнення.

На образи та побори з боку завідувачки скаржаться і батьки вихованців дитячого садочку.

ВОЛОДИМИРА КАРА, мати вихованця:

«Вона обзивала і батьків, і вихователів, погрожувала звільненням, наших дітей тварями називала, ублюдками називала. Хабарі брала. 67 років людині. Вона вже пенсійного конкретно віку. Ми не хочемо, тому що за цей рік ми справді побачили зміни».

ЮЛІЯ МАРЧАК, мати, вихователь:

«Наразі в нас здоровий колектив і здорова психологічна атмосфера, в якій хочеться працювати».

Рішенням суду здивовані і в міському управлінні освіти. Кажуть – підстави для звільнення були. Передували цьому дві догани: через недотримання завідувачем педагогічної етики та систематичне порушення службових обов’язків.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«Здійснена була перевірка працівниками управління освіти і науки, згідно розпорядження міського голови, здійснена перевірка аудитом. І Держінспекція перевіряла роботу керівника ДНЗ №9. Є порушення законодавства, є речі, на які, як на мене, суд мав би звернути увагу».

Постанову, каже Ольга Похиляк, в управлінні освіти виконали – видали наказ про поновлення на роботі. Однак мають намір оскаржувати рішення суду і подаватимуть апеляцію.

Поспілкуватися з поновленою на посаді завідувачем нам не вдалося – на момент перебування знімальної групи у дитсадку жінки на місці не було. Втім, ми готові висвітлити і її бачення ситуації.

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top