Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі виявили сумнівну газету з провокаційними матеріалами

У Тернополі виявили сумнівну газету з провокаційними матеріалами

Жовта чи все таки преса? Днями у Тернополі виявили сумнівну газету з провокаційними матеріалами. Кому належить, хто видавець і чому тираж, який вказаний у вихідних даних, не відповідає дійсності, розбирались правоохоронці та герої самого видання, які водночас є політиками.

Віктор Шумада став героєм першого випуску газети. Політик каже, з того часу вони і почали шукати видавця. Ім’я якого, до слова, у вихідних даних не вказано.

ВІКТОР ШУМАДА, керівник міського осередку партії «БПП «Солідарність»

«Саме тому ми одразу, коли з’явилася ця газета, фактично анонімно почали шукати, звідки вона походить. Газета зареєстрована була 4 квітня цього року, а в скриньках тернополян з’явилась одразу на наступний день, 5 квітня».

Що ж до другого випуску газети, то її у скриньки тернополян кинути не встигли.

ТАРАС ПАСТУХ, народний депутат України

«В одне з підприємств, яке займається розноскою власне поліграфічної продукції по поштових скриньках, був доставлений черговий тираж цієї газети «Тернопільська правда». І враховуючи те, що в черговий раз цей тираж носить наклепницький характер, дане підприємство відмовилося здійснювати розноску. І люди, які там працюють, повідомили про те, що до них звернулися представники з іншого підприємства, яке займається розносками, для того, що вони готові здійснити цю розноску, і вказали нам безпосередньо на підприємство, яке в мене за плечима».

У рекламне агентство, яке погодилось рознести сумнівні газети, нам зайти не вдалося. Нашу знімальну групу його власник вигнав і навідріз відмовився будь-що пояснювати. Проте, за словами очевидців, тираж видання суттєво відрізняється від того, який вказаний у вихідних даних.

ТАРАС ПАСТУХ, народний депутат України

«Коли ми зайшли в офіс,ми побачили кучі цієї газети, яка лежить. По наших оцінках тираж складає 60-70 тисяч. Коли знову ж таки ми взяли газету, ми побачили, що у вихідних даних вказано 10 тисяч».

Та це, кажуть політики, не єдині порушення видавничих норм.

ВІКТОР ШУМАДА, керівник міського осередку партії «БПП «Солідарність»

«Як нам вдалось з’ясувати з офіційних джерел в Інтернеті в державних реєстраторів, газета зареєстрована в місті Київ. Вона створена громадською організацією «Правовий захист». Засновниками цієї громадської організації є 3 студентки, причому дві з них з міста Києва і одна студентка з центрального регіону України. Тобто, ці люди жодного відношення до Тернополя, до якихось проблем Тернополя не мають».

З чиєї ініціативи з’явилась газета, матеріали якої, за словами політиків, наклепницькі, розбиратимуться правоохоронці. Слідчі, які виїхали на місце події, ситуацію не коментували, проте згодом в одному з міліцейських видань з’явилась інформація про те, що подію внесли в журнал єдиного обліку. Триває перевірка.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top