Ви знаходитесь: Головна / Підсумок дня / У Тернополі скандал довкола хостелу для бійців АТО

У Тернополі скандал довкола хостелу для бійців АТО

Ліза Шапошнік – дівчина із донецького села Дружківка. Під час Революції Гідності працювала волонтером, переважно на кухні. На Тернопільщину приїхала минулого літа. Потім, за її словами, три місяці пробула на Сході, в батальйоні «Айдар». Повернувшись у Тернопіль, вирішила допомагати бійцям під час реабілітації і організувати для них житло.

ЛІЗА ШАПОШНІК, волонтер:

«Он будет от 30 лиц. То есть, спокойно, отдельные комнаты. Уже были вчера, ездили, смотрели. Один добрый человек отозвался. Вот за приемлемую цену. Ну, там, канешно, ух территория, есть где разгуляться. То есть, прекрасно, там все поместится. Единственная проблема номер один: это обделочная робота». 

Працювала волонтерка за довіреністю головного офісу Товариства ветеранів АТО, що у Києві. Їхню філію в Тернополі Ліза, за усною домовленістю, мала зареєструвати та очолити. Волонтерка підшукала відповідний будинок для хостелу в селі Байківці, домовилася з власником про оренду та розпочала там ремонт. Небайдужі тернополяни забезпечили матеріалами і робітниками. Однак хостел, двері для бійців АТО, так і не відчинив. Усе через – конфлікт на фінансовому ґрунті.

ПЕТРО БАБЧИШИН, власник будинку для хостелу:

«20 квітня відключають нам світло за борги. Яка моя реакція, як власника? Прошу вас погасити трьохмісячну заборгованість, бо вона тягнулася ще з січня. В нас немає коштів, в нас немає то, але в той же момент, вони розсікають і їздять, організовують і вони вже до цього часу ремонти прекратилися, все прикратилося».

Власник будинку каже, в те, що у волонтерів бракує фінансів, не повірив, бо знав: джерела грошових надходжень у них є.

ПЕТРО БАБЧИШИН, власник будинку для хостелу:

«Зараз ми говоримо тільки про стройматеріали – це одна з віток. А також були в неї валютні надходження, надходження гривневі, також були скриньки. Ні одного документу по вскриттю скриньки і кількості грошей немає. В присутності теж нікого не вскривалося. Вам солдат скаже, як вскривалися скриньки тут, за закритими дверми. Тут, вскривалися, потім тим клеєм переклеювалися скло і наново на рано готувалися чисті скриньки, цього в звіті немає».

А от  Ліза Шапошнік говорить, що грошей на оплату за газ та електроенергію, чекали від керівництва Товариства ветеранів АТО у Києві.

ЛІЗА ШАПОШНІК, волонтер:

«Почалася жорстока брехня. То есть, за газ, за світло треба було платити. Київське руководство, начальство казало потерпи, зараз грошей немає, будуть гроші ми все проплатимо».

Натомість, голова київського Товариства, Кирило Сєргєєв стверджує: гроші тернопільській філії надали б, якби Ліза надіслала відповідні документи. Адже треба знати, куди та на що підуть кошти.

КИРИЛО СЄРГЄЄВ, голова Товариства ветеранів АТО:

 «Когда Лиза мне позвонила из Тернополя и сказала, что нашла помещение под хостел, я ей объяснил процедуру, по которой мы можем работать, по которой мы делали наш киевский хостел. Эта процедура выглядит в двух обязательных документах. Сначала нам нужен договор аренды помещения, минимум на три года, и нам нужна строительная компания, с которой будет предварительный договор заключен, и в договоре будет указана смета всех строительных материалов и робот. Эти документы мы подаем нашим спонсорам и после того, как спонсоры подтверждают, что готовы это оплачивать, только тогда начинаются ремонтные роботы хостела. Лизе тогда еще филиал не был зарегистрирован, чтобы заключить договор, мы Лизе выдали доверенность от нашей организации на право заключения этого договора, и начали ждать. Договора не было. И тут для нас как снег на голову вдруг информация, говорит, а коммуналку оплатить, я говорю, какая коммуналка, вы что, живете в нем? Оказывается, они в нем жили. Мы об этом даже не знали. Мы только знали, что она нашла какое-то помещение».

Тоді в Києві ще не знали й про те, що філіал Товариства ветеранів АТО в Тернополі волонтерка так і не задокументувала. Натомість ще в березні на ім’я Лізи Шапошнік був зареєстрований приватний благодійний фонд, під назвою «Обличчя країни». Водночас, каже Кирило Сєргєєв, кошти у скриньки дівчина продовжувала збирати від імені Товариства ветеранів АТО.

КИРИЛО СЄРГЄЄВ, голова Товариства ветеранів АТО:

«В общем, я с этими скрыньками так ничего и не понял. Какие сумы собирались… Вообще, о том, что там проводиться сбор денег наличными я узнал случайно, от наших ребят, которые контактируют с одним из бойцов айдаровских, который так же жил в нашем хостеле, и поехал к Лизе».

ЛІЗА ШАПОШНІК, волонтер:

«Не витримала цієї брехні. Створила свій фонд «Обличчя країни». І зараз ми працюємо по новим напрямкам. З приводу того, щоб була більш обширна можливість допомагати не тільки бійцям АТО і сім’ям постраждалих від війни, а й ще і дітям-сиротам, дітям-інвалідам та пристарілим».

Співпрацю з власником будинку в Байківцях представники новоствореного фонду вирішили припинити. І проблема не в грошах. Кажуть, ця будівля їм вже більше не підходить.

ВОЛОДИМИР КАРЛАТЯН, заступник Лізи Шапошнік, прес-секретар благодійного фонду «Обличчя країни»:

 «Будинок абсолютно не пристосований для того, щоб це був хостел для поранених бійців, абсолютно. Там треба ставити додатково ліфтове обладнання, для того, щоб калясочники могли переїжджати, там треба дуже багато вложити коштів, для того, щоб його довести до путя».

Тому активісти «Обличчя країни»  вирішили  самі збудувати, але вже не хостел, а реабілітаційний центр. Місцину пригледіли на Теребовлянщині, в селі Папірня, і кошти на роботи, кажуть, у них  вже є.

ІГОР САВІЦЬКИЙ, член фонду Лізи Шапошнік «Обличчя країни»

«- Скажіть, будь ласка, це ж шалені гроші, де ви їх будете брати? Через скільки років воно почне діяти? – До нового року воно має бути запущено. До нового року цього. – Ну, а на утримування, де ви плануєте кошти брати? Медичний персонал? – Я знаю, де брати. Я знаю де, з панчохи. Є меценати, які готові з Америки, з Канади, з Бельгії, з Франції, плюс наші фермери, до кого не приїжджав, сказали двома руками підтримаємо».

Що ж до Товариства ветеранів АТО, то його голова Кирило Сєргєєв каже, зі всіх областей, де вже працюють їхні філії, такі проблеми виникли лише в Тернополі.

КИРИЛО СЄРГЄЄВ, голова Товариства ветеранів АТО:

«Лиза у нас отличалась очень большим количеством вопросов. На которые так и не были получены ответы. Поэтому мы решили, что дальше продолжать сотрудничать с Лизой просто будет рискованно, и необходимо подыскать другого человека».

За словами Кирила Сєргєєва, коли знайдуть людину, яка очолить тернопільську філію Товариства ветеранів АТО, роботу зі створення  хостелу в Байківцях продовжать.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top