Ви знаходитесь: Головна / Новини / У Тернополі частково обвалилося перекриття технічного поверху одного з будинків
У Тернополі частково обвалилося перекриття технічного поверху одного з будинків

У Тернополі частково обвалилося перекриття технічного поверху одного з будинків

У Тернополі частково зруйнувалося перекриття технічного поверху одного з багатоквартирних будинків на вулиці Лучаківського. Інцидент трапився 4 травня близько 23 години.  Мешканці будинку розповідають: саме готувалися до сну, коли почули дивний гуркіт.

ОЛЕНА, мешканка будинку на вул. Лучаківського, 7:

«Чоловік почув сильний стукіт. Грубо кажучи, ніби як сніг, от, з даху падає, таке, як оттєпєль, так само і це було. Два рази це було. Він сказав, що, певно, щось на балконі. Пішов на балкон, подивився – там нічого нема. Прийшов в кімнату, почув, що сусід з 52 вибіг з кімнати. Він сказав, що почув цей стукіт, і в них з вентиляції пішли порохи в кімнату. Тоді вони вийшли з чоловіком на дах, і побачили, що плити просто-на-просто з’їхали вниз».  

Ця ситуація, розповідає жінка, мешканців будинку неабияк налякала.

ОЛЕНА, мешканка будинку на вул. Лучаківського, 7:

«Дітей побудили, взяли з собою документи, і повезли дітей до родичів. Зараз стараємося вирішити ту проблему, щоб нам якось зробили той дах, тому що і школи, і садочки… Зараз діти на родичах, ну але буквально до тижня часу. Потім якось далі треба жити».

Багатоповерхівку звели близько 26-ти років тому. Перебуває вона на балансі будівельної компанії.

ВАСИЛЬ ЛИЛО, генеральний директор будівельної компанії:

«10-12 сантиметрів така є несуча опорна частина, стало розмокання цегли і панелі опустилися. Вони не впали, вони опустилися одною несучою частиною. Виселяти людей не потрібно. Панель, яка опустилася, вона не дійшла до несучою панелі нижньої».   

Відремонтувати пошкодження в будівельній компанії обіцяють приблизно за тиждень. Разом з тим, запевняє Василь Лило, обстежать та підсилять й інші такі опорні частини. Обслуговує будинок ЖЕК, який підпорядковується тому ж будівельному підприємству. Там, каже Василь Лило, і шукатимуть винних.

ВАСИЛЬ ЛИЛО, генеральний директор будівельної компанії:

«Все-таки, я вважаю, що воно сталось внаслідок намокання тої несучої частини, яку, відповідно, зрізало. Буде відповідна комісія мною назначена, і будуть зроблені висновки, будемо шукати винних. Але від того не постраждають ні люди, ні нічого. Ми вже приступаємо до роботи».  

Натомість, міський голова Тернополя Сергій Надал причинами інциденту називає недоліки в проектуванні та при будівельних роботах.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Починаючи з ночі, від дня поступлення дзвінка на телефон ДСНС від людей тут працює робоча група, яка виїхала обстежити ситуацію, що сталася. Будівельники почали вже тут працювати. Проведено обстеження, встановлено причину, чому пішов зсув панелі. Неправильно було зроблено проектування. Неправильно зроблені будівельні роботи. Тому що вже сьогодні навіть видно, що ті місця, на яких трималися плити, недостатньо укріплені. Самі плити не такої величини, якої б мали бути. Тобто, ми сьогодні пожинаємо плоди тої безгосподарності, яка була проведена раніше».

За словами Сергія Надала, міське управління архітектури отримало доручення обстежити й інші будинки подібної конструкції – щоб подібне не повторилося знову.

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top