Ви знаходитесь: Головна / Новини / 8 травня в Україні відзначатимуть День пам’яті та примирення

8 травня в Україні відзначатимуть День пам’яті та примирення

Річницю Перемоги в Україні цьогоріч відзначатимуть по-новому, в загальноєвропейському дусі. Відповідно до Указу Президента,  8 травня буде Днем пам’яті та примирення. Натомість, 9-го українці відзначатимуть День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Аби обговорити таку ініціативу, у Тернополі місцеві «порошенківці» зібрали круглий стіл. Керівник міського осередку політсили Віктор Шумада каже: впровадження такої системи відзначення допоможе українцям інтегруватись в загальноєвропейську сім’ю та відійти від радянських традицій.

ВІКТОР ШУМАДА, керівник міського осередку партії «БПП «Солідарність»:

«Є така ініціатива, щоб спільно з європейцями святкувати це свято, і в ці дні згадати якраз всіх, хто загинув на фронтах Другої світової війни, згадати всіх українців, які були по різних таборах, по різні боки, але кожен з них вклав свій вклад в те, щоби Україна сьогодні була».

На круглий стіл запросили істориків, політологів, представників громадських організацій.

ВОЛОДИМИР МІСЬКО, історик:

«Як на мене, як на історика, я можу сказати, що абсолютно відмовлятися від святкування Дня перемоги не варто. Нам треба з усією Європою вшанувати пам’ять жертв. Нам необхідно йти на примирення, оскільки ми розуміємо, що українці воювали в найрізноманітніших таборах, практично, представлені були в усіх угрупуваннях військ, які брали участь у війні. З іншого боку, нам треба розуміти, що треба примирюватися, і здійснювати пошук того, що буде об’єднувати сьогодні Україну».   

Нові традиції вшанування – новий символ пам’яті. Замість георгіївських стрічок – червоні маки.

ФЕДІР ПОЛЯНСЬКИЙ, кандидат історичних наук:

«Коли загинув український козак, в думах, як правило, скажемо, десь співалося про те, що зацвіло оце поле червоними маками. Ця традиція передалася також, перейшла і в стрілецькі пісні. І сьогодні вона відновлена. Відновлена вже в новому форматі. Новому форматі святкування, власне, цих подій. Спочатку це була громадська ініціатива, сьогодні ми говоримо вже про більш ширший формат».

Додамо, мак як символ пам’яті жертв війни використовують також у низці країн світу.         

 

Автор: Ірина Худобá-Луциків

Ірина Худобá-Луциків
Журналіст

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top