Ви знаходитесь: Головна / Новини / 8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення

8 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення

Пробачити та згадати – такі завдання сьогоднішнього символічного Дня пам’яті та примирення. Пробачити своїх кривдників і згадати тих, хто пережити Другу світову так і не зміг. Відтак вшановувати жертв цієї великої та страшної війни розпочали у Старому парку біля меморіалу «Поклик матері». Там провели мітинг-реквієм.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА

«Вони були під різними прапорами, але всі вони віддавали життя за Україну, за свою родину, за свою хату. Напевне як ніколи, з ініціативи Президента Петра Порошенка ми маємо унікальну можливість віддати шану ветеранам всіх воєн, котрі віддавали своє життя і сьогодні віддають життя за державу Україна».

Прийшли на мітинг-реквієм й чимало тих, хто став учасником Другої світової і зумів вижити.

ОЛЕКСАНДР ПОМАЗАН, ветеран Другої світової війни

«Мене в армію взяли 16 вересня 43. Це вересень-жовтень, то ми йшли по посадках, ховалися, вночі йшли, бо німці бомбили. Був я там жовтень-листопад. Голодовка була така, що люди вмирали. Моя рідна сестра, це йде Чернігівщина, Ніжин, привозила мені їсти, бо не кормили. Давали похльобку, щоб наші люди похляли».

А ще пан Олександр згадує, за що отримав свою першу відзнаку. До слова, на війні чоловік був зв’язковим.

ОЛЕКСАНДР ПОМАЗАН, ветеран Другої світової війни

«Моє завдання було таке – стріляють, зв’язок порвали, стріляють, нема як вийти. А я мушу з шнурком іти, щоб зв’язати, бо зв’язку немає. І ото мені за те першу медаль дали «За відвагу». Війна закінчилась, то мені якраз 20 було, як війна закінчилась».

Опісля мітингу-реквієм ветерани, очільники міста та області і всі небайдужі поклали квіти до могил Героїв АТО, «Жертв сталінських репресій» та «Полеглих у Другій Світовій війні». Там же, на Микулинецькому кладовищі, священнослужителі відслужили панахиду.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Більша частина Другої світової війни пройшла на території України, мільйони українців брали участь, мільйони українців загинули, постраждали в наслідок війни. Тому нам ціна війни відома. Також нам добре відома добра ціна війни для міста Тернополя. Тому що табличку «Здесь был город Тарнополь» поставили радянські війська, коли визволили його від німців. Я впевнений, що можна об’єднати всіх українських вояків, не залежно під якими прапорами вони воювали, якщо вони визволяли Україну».

На питання, чи можливо об’єднатись і примиритись зі своїми ворогами через десятки років, каже колишній політв’язень Михайло Баканчук, ствердної відповіді він не має.

МИХАЙЛО БАКАНЧУК, учасник Визвольної боротьби, політв’язень

«Примирення із учасниками війни, які в дійсності воювали, воно давно відбулося. Тому що фактично ті фронтовики уже лишилися одиниці. Ну, але примирення з тими, які нас катували, в яких руки в крові наших людей, воно воно фактично вже, мабуть, не відбудеться. І на сьогодні я, примірно, радий, що в нас є люди послідовно виборюють наше бачення колишніх часів, зараз захищаючи державність України. Це не залежно, чи це україномовний чи російськомовний, а вони захищають честь і свободу України».

Також міський голова вручив ветеранам символічні подарунки.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top