Ви знаходитесь: Головна / Новини / В Тернополі презентували книгу «Україна-Русь»

В Тернополі презентували книгу «Україна-Русь»

Володимир Білінський – український письменник та історик, автор трилогії «Країна Моксель, або Московія» та «Україна-Русь». Йому майже вісімдесят, але про історію може говорити безкінечно. Більше сорока років Володимир Броніславович провів у Казахстані, в Караганді. Розповідає, вона його і виховала.

ВОЛОДИМИР БІЛІНСЬКИЙ, історик, автор романів-досліджень:

«Я був дуже налаштований патріотично до Радянського Союзу, простий хлопчина сільський і все. Коли я потрапив в Караганду, я побачив всю брехливість радянської системи».

Роками він досліджував суперечливі моменти історії України та Росії. Віднайдений Володимиром Білінським фактологічний матеріал спростовує старі заяложені міфи як радянських, російських, польських, так і деяких українських істориків.

ВОЛОДИМИР БІЛІНСЬКИЙ, історик, автор романів-досліджень:

 «Якщо ми почнемо говорити про всі міфи, то ми до вечора не закінчимо. Москва не заснована в 1147 році, а тільки в 1272 році, ханом менгу-Тимуром, це онук хана Батия».

В Тернополі Володимир Білінський презентував другу частину книги «Україна-Русь», «Князі Галицькі-Острозькі». В ній він розвінчує міф двох сусідніх імперій, про те, що Україна не мала спадкових князів. Насправді, як стверджує письменник, ми були узаконеним державним утворенням ще з часів батька Данила Галицького Романа Мстиславовича.

ВОЛОДИМИР БІЛІНСЬКИЙ, історик, автор романів-досліджень:

«Ми до 17 століття, до часів Козаччини мали свою державу, були державним народом. І, навіть, в ті часи Польща і Росія, завойовуючи Україну, поступали, як звичайні агресори, як звичайні бандити».

На думку історика, чимало фактів, викривлених за радянських часів, досі вивчають у школах та університетах. Їх, ще мають переосмислити ті, хто писатиме українську історію у відриві від російської.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top