Ви знаходитесь: Головна / Новини / гроші / Міліціонери радять подбати про безпеку майна перед відпусткою

Міліціонери радять подбати про безпеку майна перед відпусткою

60-70 відсотків всіх крадіжок, кажуть міліціонери, відбуваються саме у літній період. Більшість злочинів скоюють люди, які раніше були позбавлені волі. Для них, кажуть правоохоронці, аби відкрити замок, достатньо 2 хвилини.

СЕРГІЙ ГОРЯНИЙ, заст. начальника майнового відділу управління карного розшуку УМВС України в області:

«На даний час в області вже скоєно 102 крадіжки з початку року. Тобто, якщо минулого року – 188, то зараз ми маємо, півроку вже – 102. Тобто, спостерігається теж, динаміка на приріст злочинності. Що стосується розкриття, то приблизно ситуація така сама, як минулого року. Розкрили цього року на 16 крадіжок більше, ніж в минулому році за аналогічний період».

Переважно, від квартирних грабіжників страждають ті, хто вирішив зекономити. Адже, дешеві двері роблять з тонкого матеріалу, і часто, в середині них звичайний паперовий наповнювач.

СЕРГІЙ ДЖУГЛА, заст. начальника Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС в області:

«Звичайним консервним ножем, вже були такі випадки, консервним ножем вирізається довкола замка дирка, і двері відкривають».

СЕРГІЙ ГОРЯНИЙ, заст. начальника майнового відділу управління карного розшуку УМВС України в області:

«Віджим пластика, тобто перші поверхи будинків, в нічний період доби переважно, віджимається пластикове вікно, пластикові двері, які можуть виходити на вулицю. Зокрема, два дні тому була така крадіжка. Злами серцевин замків, найбільш поширена категорія, одна з найпростіших у скоєнні. Дерев’яні двері, китайські двері, прості замки, 2-3 хвилини, люди ламають, заходять, виносять цінні речі, золото, компактну побутову техніку, гроші».

Експерти рекомендують, встановити на вхідних дверях два замка, із надійною серцевиною. Та наголошують, не варто залишати пластикові вікна на провітрювання, адже злодії їх дуже легко відкривають.

СЕРГІЙ ДЖУГЛА, заст. начальника Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС в області:

«Ми проводили відтворення, як злочинець проникав в дане житло. Він стає на підвіконня, руку просуває в ту шпарину, зверху. Не потрібно ні викрутки, нічого. Просуває руку зверху в шпарину між вікном і рамою, і провертає ручку, і відкриває дане вікно».

Ще один спосіб вберегти своє майно – звернутися до спеціалістів. До прикладу, кажуть міліціонери, за останні кілька років крадіжок у квартирах під сигналізацією, встановленою  Державною службою охорони, не було.

Автор: Оксана Максимлюк

Оксана Максимлюк

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top