Ви знаходитесь: Головна / Новини / На обласній сесії дискутували через сміттєсортувальну лінію

На обласній сесії дискутували через сміттєсортувальну лінію

Розпочати сесію депутати обласної ради мали ще 5 хвилин тому, але у залі досі порожньо. Голова обл. ради Василь Хомінець кілька разів закликає обранців повернутись із колуарів і взятись до роботи. Через півгодини, о пів на одинадцяту, хоч і не у повному складі, але засідання нарешті розпочинається.

ВАСИЛЬ ХОМІНЕЦЬ, голова Тернопільської обласної ради

«У сесійній залі зареєстровано 68 депутатів Тернопільської обласної ради. Засідання відкрите».

На порядку денному близько 50 питань. Депутати розпочинають зі звіту про виконання обласного бюджету.

СТЕПАН СКИБИЛЯК, директор департаменту фінансів Тернопільської ОДА

«Хочу наголосити, що до обласного бюджету за перший квартал цього року надійшло майже 50 мільйонів гривень. Виконані практично всі основні показники по доходах, окрім екологічного податку. Податок на доходи фізичних осіб майже 31 мільйон при плані 27 плюс 3,5 мільйони гривень. Податок на прибуток підприємств при плані 9,4 виконання 12,4 плюс 3 мільйони гривень. Це на сьогодні 2 основні бюджетоутворюючі показники».

Потім обласні обранці швидко голосують за кілька десятків інших питань, серед яких право на користування надрами для ряду підприємств, передача чи списання обладнання з балансу окремих установ, внесення змін і доповнень до програм соціального та культурного характеру. Із майже п’ятдесяти депутати погодили 40 проектів. Чимале обговорення і розходження думок в обранців викликало питання про передачу комунальному підприємству Тернопільської міської ради сміттєсортувальної лінії.

МИРОН КУЗИК, депутат Тернопільської обласної ради

«Бувають такі дні, допустимо, що 3-4 дні неможливо вийти з хати. От сапав картоплю, 3 дні боліла голова, ну, неможливо. 1,5, 2, 3 години від сили попрацюєш і неможливо. То вже б дуже просив від імені громади Ігровиці, Івачева, від тої вже малашовецької громади, щоб вирішити то питання позитивно. Передати ту сміттєсортувальну лінію. І хай би місто її змонтувало, щоб вона працювала, щоб був якийсь позитивний ефект».

СТЕПАН КОНДИРА, депутат Тернопільської обласної ради

«Я категорично проти особисто, категорично проти передачі лінії Тернопільській міській раді. Я вношу до вашого відома пропозицію. Я прихильник того, щоби передати сміттєпереробну лінію Малашівській сільській раді. Це дасть можливість створити певне підприємство, комунальне підприємство чи певне підприємство в селі, яке дасть змогу заощадити кошти з одного боку, з другого, вони самі розберуться, як краще використовувати лінію, що з цією лінією робити».

Після висловлення думки ще кількома депутати взялись голосувати.

Не проголосувавши ствердно, обранці вирішили доопрацювати це питання й відкласти до наступної сесії.

Довге обговорення у депутатів викликала також програма соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільщини на 2015 рік, яку представив голова облдержадміністрації Степан Барна. Лише після того, як він окреслив її основні пріоритети, такі, як сприяння підприємництву, створення робочих місць, відновлення спиртової та цукровиробничої галузей, за програму все-таки проголосували.

Автор: Олена Юрик

Залишити коментар

Ваша електронну адресу не буде опубліковано. Обов’язкові для заповнення поля позначені *

*

Scroll To Top